Wyłudził kody do płatności bankowych online

0
546
W zeszłym tygodniu łosicka policja interweniowała w następujących zdarzeniach:
Zatrzymany poszukiwany
29 maja 2019 roku w miejscowości Serpelice podczas interwencji na terenie jednego z ośrodków wypoczynkowych policjanci zatrzymali poszukiwanego na podstawie sądowego nakazu, 43 letniego mieszkańca Łukowa. Mężczyzna został doprowadzony i osadzony w policyjnym areszcie skąd trafi do zakładu karnego.
Kradzież portfela
29 maja 2019 roku w miejscowości Rudka nieznany sprawca z niezamkniętego samochodu zaparkowanego pod sklepem dokonał kradzieży portfela z dokumentami i pieniędzmi. Pokrzywdzony, 20 letni mieszkaniec gminy Stara Kornica oszacował wartość strat na kwotę 400 złotych.
Oszustwo
31 maja 2019 roku do tut. KPP zgłosiła się, 28 letnia mieszkanka Łosic, która złożyła zawiadomienie o oszustwie. W dniu 28 maja b.r. nieznany sprawca po włamaniu się na konto komunikatora internetowego brata pokrzywdzonej w jego imieniu wyłudził kody do płatności bankowych online a następnie przy ich użyciu dokonał zakupów na sumę prawie 1100 złotych.
Pożar
1 czerwca 2019 roku w miejscowości  Klimy doszło do pożaru domu mieszkalnego, drewnianego, krytego blachą. Częściowemu spaleniu uległ budynek wraz ze znajdującym się wewnątrz wyposażeniem. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Wartość strat nie została ustalona. Pokrzywdzoną jest mieszkanka gminy Olszanka.
Wypadek drogowy
2 czerwca 2019 roku w miejscowości Kolonia Szpaki na prostym odcinku drogi kierujący pojazdem marki Audi nie zachował należytej ostrożności w wyniku czego najechał na tył jadącego przed nim Citroena. Na skutek zderzenia obrażeń ciała doznał kierujący Citroenem, 43 letni mieszkaniec powiatu siedleckiego, który został przewieziony do Szpitala Powiatowego w Łosicach. W czasie zdarzenia był trzeźwy Kierujący Audi uciekł z miejsca wypadku.
Kradzież mienia
w okresie 29 maja 3 czerwca 2019 roku z terenu posesji w miejscowości Platerów doszło do kradzieży silnika elektrycznego wraz z przewodem siłowym oraz pasem transmisyjnym, śrutownika oraz wyrębu i kradzieży trzech drzew dębowych. O dokonanie kradzieży podejrzewany jest mieszkaniec gminy Platerów. Pokrzywdzony, 60 letni mieszkaniec tej samej gminy oszacował wartość strat na kwotę 1600 złotych.
asp. szt. Tomasz Zozula
Reklama