Wybory w obiektywie

27
0

Od godziny 7.00 do godziny 21.00 trwały wybory samorządowe. Prawdopodobnie pierwsze wyniki poznamy już w poniedziałek. Do Ekipy ŁOSICE.INFO dołączył nowy fotoreporter – Mariusz Lipiński, zapraszamy do obejrzenia jego fotorelacji z dzisiejszego wydarzenia.

27 KOMENTARZE

 1. Dlaczego zdjęcia w BW ? Lepiej by wyglądały w kolorze … Może mam iny gust ale nie podoba mi się kadr niektórych zdjęć i to że kilka z nich jest rozmazane … przez to stają się nie ciekawe :/
  Taka moja opinia 🙂

 2. Bylem na wyborach. Wicher wial. Czemu wichrze tak wiejesz, pomyslalem. I zrozumialem. To wial wiatr zmian. Stracal liscie. Robil na drzewach miejsce. Bo na drzewach zamiast lisci…

 3. ach Łosice, sami znawcy wszech tematów…. a ja witam nowego fotoreportera, i życzę mimo wszystko powodzenia w pracy na i dla pięknej i przyjaznej (jak widać w powyższych kom.) Ziemi Łosickiej.

 4. alibaba witaj go 🙂 ale widać że krytyka poszła bo ja widłami lepsze zdjęcia zrobię ! Gąska złych ludzi bierze ! tak samo jak i ona nie umie się zająć tym co potrzeba w Łosicach , bo tu świeto policji , bo tu dzień bez majtek itp !

  • No witamy Panie Marcinie,dawno już Pana nie było 😀 Znów próbuje Pan zdyskredytować osoby które prowadzą portal a szczególnie tą jedną osobę,która praktycznie sama zajmuje się tym wszystkim co tu czytamy.
   Niewyszło Panu z tym fanpage “dziewczyny z Losic” na którym w sposób co najmniej niepoprawny (bardzo delikatnie mówiąc,bardzo odelikatnie) próbował Pan wyśmiać pracę Pani Redaktor.
   Na szczęście dla nas wszystkich,którzy tak jak i ja co dziennie zaczynają dzień od wiadomości na rodzimym portalu Pani Redaktor nie poddała się i dalej prowadzi ten serwis.
   Pani Joanno, niech Pani nie zwraca uwagi na komentarze zazdrosnego idioty niespełnionego i zakompleksionego

  • Z wielką przyjemnością czytam o święcie policji czy Dniu bez Majtek … a tak na prawdę to chyba Panu (Marcinowi?) żółć mózg zalewa? Sprawa jest prosta – jesli tematyka poruszana na portalu mi nie pasuje to nie wchodzę i nie czytam. A jesli już krytykuje, to podaję merytoryczne argumenty majace na celu usprawnienie działającego wg mnie nieprawidłowo medium. Komentarze skierowane personalnie wobec konkretnej osoby należałoby również podpisac swoim nazwiskiem.
   Eh…ta losicka kultura…
   przez takich hejterów ludziom sie wszystkiego odechciewa

 5. Jak zwykle wszystko sprowadza się do kierownictwa… O ile znam Asię od zawsze, częściowo orientuję się w jej dziele, pochwalam, przyklaskuję, o tyle, na miłość boską, nie każcie klaskać średnio trafionemu wyborowi fotografa/fotoreportera i tym fatalnym zdjęciom!!!….

  Nie ma hejtersów tylko konstruktywna krytyka – kadr do bani, nie czuć atmosfery wyborów, puste zdjęcia..

 6. Nie wiedziałem, że w Łosicach jest aż tylu ekspertów od zdjęć. Przypominam, że fotoreportaż to nie są zdjęcia z niedzielnej popijawy, wrzucone na fejsa. Mimo pewnych niedociągnięć wierzę, że będzie pociecha z nowego fotoreprotera.

 7. Łosicki człowiek i hihi akurat mam na imię Łukasz więc nie wypowiadajcie się jak nie wiecie kto pisze.

 8. Puste zdjęcia bo i puste lokale…. Frekwencja z dupy, mało ludzi, brak chęci współpracy z jedynym fotografem na wyborach przez Komisje Wyborcze, ciągłe słowa “Proszę mi nie robić zdjęcia”, wyjaśnianie ciągle ludziom z Komisji, że mogę robić zdjęcia w lokalu, ciągłe tłumaczenia i wyjaśnianie regulaminów które mieli przed oczami, częste utrudnianie pracy w samym lokalu, przeganianie z miejsca na miejsce.

  Owszem kilka kadrów jest kiepskich technicznie i też mi się to nie podoba… ale nie miałem zbytnio czasu na edycję… Obskoczyłem w 4 godziny wszystkie 9 lokali wyborczych w powiecie.
  Fotoreporterka to robienie zdjęciu temu co zastaniesz na miejscu, a nie czekanie na chętnych ludzi do zrobienia i ustawianie ich…
  Fotoreporterka to ciągłe pytanie się ludzi biorących udział w wyborach “Czy mogę zrobić Panu/Pani zdjęcie przy urnie?” i w 9 przypadkach na 10 uzyskiwanie odpowiedzi negatywnej.
  Niestety zbyt dobrze znam prawo autorskie aby mnie miał ktoś później ciągać po sądach za naruszenie prawa do wizerunku.

  Wszystkich hejterów zapraszam do pokazania mi swoich Fotoreporterskich zdjęć…

 9. Cóż… wszystko kwestia poczucia piękna, estetyki etc… ale skoro tak strasznie Ci się podobają te fotki to nie pozostaje nic innego jak życzyć Ci osobistej sesji – z wesela, chrzcin dziecka czy innej życiowej imprezy zrobionej przez Mariusza z taką pasją i wyczuciem momentu jak zdjęcia z wyborów 🙂

  Sorry, taka maniera to tylko do fotografowania swoistej perełki architektury w postaci blaszanej stodoły przy PKS. Sympatyczny skądinąd fotograf chyba miał marny dzień.

  Jak tylko spotkam Mariusza powiem mu osobiście co myślę o fotkach i chyba bardziej lightowo to weźmie na klatę, niż jego obrońcy tutaj 🙂

 10. @Minnie – szkoda, że nie zatrudnili Gudzowatego, moglibyśmy się wtedy zachwycać np. pięknem i estetyką lokalu wyborczego w Zakrzu, skądinąd bardzo sympatycznego lokalu! poza tym on zapewne nie ma tej “maniery” (cokolwiek to jest;)

 11. Z tego co wiem to na robienie zdjęć w lokalu wyborczym konieczne jest uzyskanie pozwolenia, czy miał Pan takie.

 12. W – pokaż mi gdzie widnieje taki zapis?

  Polecam najpierw zapoznać się z lekturą tego dokumentu:
  http://pkw.gov.pl/uchwaly-pkw-1096/uchwala-panstwowej-komisji-wyborczej-z-dnia-4-maja-2004-r-w-sprawie-wytycznych-dla-obwodowych-komisji-wyborczych-dotyczacych-zadan-i-trybu-przygotowania-i-przeprowadzenia-glosowania-oraz-przekazywania-dokumentow-w-wyborach-poslow-do-parlamentu-europe.html

  Jedyne o co muszę pytać w lokalu to za każdym razem osobę prywatną (wyborcę) czy mogę mu wykonać zdjęcie jak wrzuca coś do urny. Osoby siedzące w Komisjach nie podlegają takiej ochronie wizerunku – są pracownikami publicznymi.

  • W – przepraszam Cię iż tak późno odpowiadam na twoje “argumenty” jednakże jakoś zapomniałem ostatnimi czasu o zaglądaniu pod ten artykuł….

   Cytując dokument do którego link podałem wcześniej:
   “Dziennikarze
   5. W czasie głosowania w lokalu mogą przebywać dziennikarze posiadający ważne legitymacje dziennikarskie.
   Dziennikarze są obowiązani zgłosić swoją obecność przewodniczącemu komisji oraz stosować się do zarządzeń mających na celu zapewnienie powagi i tajności głosowania. Dziennikarze nie mogą przeprowadzać wywiadów w lokalu, w którym odbywa się głosowanie, ani przebywać w tym lokalu przed rozpoczęciem i po zakończeniu głosowania.”

   Jeszcze raz proszę o wskazanie zapisu z informacją, iż MUSZĘ uzyskać zgodę na wykonywanie pracy fotoreportera w lokalu wyborczym?
   W każdym lokalu, w czasie gdy wykonywałem zdjęcia jako fotoreporter portalu losice.info miałem zawieszoną na szyi legitymację prasową (ważną).
   Jako wyborca oddawałem swój głos na terenie lokalu w LO w Łosicach. Po oddaniu głosu zawiesiłem legitymację na szyję, następnie udałem się do Przewodniczącego Komisji Wyborczej aby ją poinformować o swojej obecności w lokalu (wraz przedstawieniem się, poinformowaniem dla jakiego portalu informacyjnego robię zdjęcia oraz z okazaniem legitymacji prasowej).
   Po tym już nie zdejmowałem legitymacji z szyi ani razu.
   W takim wypadku słucham – w jakim to momencie widziałeś/aś mnie bez legitymacji prasowej gdy wykonywałem zdjęcia na terenie jakiegokolwiek lokalu wyborczego?

   Wszelkie uwagi ad personam możesz zachować dla siebie, chyba że wolisz się spotkać osobiście w sali sądowej….

   Pozdrawiam
   Mariusz Lipiński

   P.s. Moje inicjały to ML nie MJ.

Comments are closed.