Wybierz Najpopularniejszego Dzielnicowego 2019 Roku

0
477

2 stycznia w całej Polsce rusza konkurs pt „Najpopularniejszy Dzielnicowy 2019 Roku”. Mieszkańcy powiatu również będą mogli wskazać najlepszego, najpopularniejszego dzielnicowego ze swojego terenu w głosowaniu, które potrwa do końca miesiąca.

„Najpopularniejszy Dzielnicowy Roku 2019” to konkurs mający na celu wskazanie dzielnicowych, którzy najlepiej wywiązują się ze swojej służby. Opinię tę wyrażą mieszkańcy poszczególnych gmin w powiecie łosickim, bowiem to oni poprzez głosowanie za pomocą ankiety wybiorą najpopularniejszego dzielnicowego.

Dzielnicowy jest jak lekarz pierwszego kontaktu – mówi rzeczniczka prasowa policji, Nina Zaniewicz. – Doskonale zna swoją okolicę, jej mieszkańców i ich problemy. Policjant dzielnicowy nie bierze udziału w spektakularnych akcjach kryminalnych, ale wykonuje codzienną żmudną pracę, której efektem ma być wzrost poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców danego rejonu. Mając na uwadze zacieśnienie współpracy Policji ze społeczeństwem i podnoszenie skuteczności działań dzielnicowego, wyróżnienie rangi jego służby, a także poszerzeniu wiedzy mieszkańców o roli policjantów pierwszego kontaktu, prosimy Państwa o wzięcie udziału w konkursie – apeluje Nina Zanieniwicz.

Ankiety będą dostępne w każdym Urzędzie Gminy na terenie powiatu łosickiego jak również w Komendzie Powiatowej Policji w Łosicach.

W rywalizacji uczestniczyć będzie siedmiu dzielnicowych.

Miasto Łosice – mł. asp. Krzysztof JakubiakW Policji służy od 2007 roku, kilka lat funkcjonariusz Referatu Dochodzeniowo-Śledczego KPP Łosice. Dzielnicowym jest od 20 listopada 2018 roku.Jego rejonem służbowym jest obszar administracyjny obejmujący miasto Łosice

Gmina Łosicesierż. sztab. Tomasz Niedżwiedż – W Policji służy od 2011 roku, dzielnicowym jest od 1 sierpnia 2017 r. Rejon służbowy to gmina Łosice

Gmina Huszlew – asp. szt.  Adam ChromińskiW Policji służy od 2000 roku, dzielnicowym jest od lat 12

Gmina Olszanka – st. sierż. Krzysztof Godun – W Policji służy od 2012 roku, dzielnicowym jest od maja 2017  roku.  Ukończył kurs podstawowy w Centrum Szkolenia Policji w Słupsku.

Gmina Stara Kornicaasp. Łukasz Gajo – Od 2005 roku służy w Policji. Dzielnicowym na terenie gminy Stara Kornica jest od maja 2017 roku. Jego rejon służbowy to gmina Stara Kornica.

Gmina Platerów –  asp. szt.  Adam Warowny – Od 1999 roku służy w Policji. Od lipca 2010r. jest dzielnicowym gm. Platerów. Podlega mu rejon gminy Platerów.

Gmina Sarnaki –  mł. asp. Piotr Wróbel – W policji służy od 2000 roku. Od maja 2017r. jest dzielnicowym gminy Sarnaki.