“Wtorki z JPK” – skorzystaj z darmowych szkoleń Urzędu Skarbowego

Od 1 stycznia 2018 r. ok. 1,6 mln mikroprzedsiębiorców dołączy do grona podatników VAT, którzy prowadzą elektroniczną ewidencję VAT oraz przesyłają ją jako JPK_VAT. Duże przedsiębiorstwa wysyłają JPK_VAT od 1 lipca 2016 r., a małe i średnie od 1 stycznia 2017 r. Łosicki Urząd Skarbowy prowadzi w tym zakresie bezpłatne szkolenia.

Mikroprzedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc resortu finansów w wypełnianiu nowego obowiązku. Na nowej odsłonie strony www.jpk.mf.gov.pl, która znajduje się na Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów, podatnicy znajdą m.in. bezpłatne i bezpieczne narzędzia do utworzenia i wysłania JPK_VAT, dowiedzą się – krok po kroku – jak przygotować, podpisać i przesłać gotowe pliki do administracji skarbowej.

Dodatkowo został przedłużony cykl bezpłatnych szkoleń “Wtorki z JPK” prowadzony w łosickim Urzędzie Skarbowym. Są to szkolenia dla przedsiębiorców informujące czym jest Jednolity Plik Kontrolny, kto musi składać JPK, w jakim terminie, w jakiej formie i inne obowiązki z tym związane. Szkolenia odbędą się jeszcze w trzy wtorki grudnia 2017r. tj. 5.12, 12.12, 19.12 o godzinie 11.00 w siedzibie urzędu skarbowego.