WOŚP zagrała dla łosickiego szpitala

Po raz kolejny do łosickiego szpitala trafił sprzęt kupiony dzięki Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku doposażony został oddział dziecięcy szpitala oraz Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.

Czy to duże wsparcie dla szpitala?
– Kilka lat temu dostaliśmy pierwszy sprzęt medyczny z Fundacji WOŚP. Doposażono wtedy oddział dziecięcy i przekazano nam pulsoksymetry i inkubator – mówi Grażyna Podlipniak-Sobczyńska, dyrektor SPZOZ w Łosicach. – W tym roku na oddział dziecięcy przekazano kardiomonitor, holter, łóżeczka i szafki, a także specjalną lampę do lokalizacji naczyń krwionośnych, która ułatwia wkłucie dożylne. Natomiast ZOL otrzymał 32 łóżka sterowane elektronicznie z materacami przeciwodleżynowymi i szafkami przyłóżkowymi. Dzięki WOŚP mamy specjalistyczne urządzenie wspomagające transportowanie chorego z i do wanny. To taki podnośnik, bo większość pacjentów oddziału jest leżąca – wyjaśnia dyrektor.

Jest też bardzo nowoczesny aparat do pomiaru ciśnienia, który wskazuje parametry saturacji. – Takiego aparatu w okolicy chyba nikt nie ma. Wielu z tych urządzeń pewnie nigdy byśmy nie kupili, bo w budżecie nie ma aż takich pieniędzy, a ciągle pojawiają się bieżące potrzeby. Dlatego wsparcie z Fundacji to ogromna pomoc dla szpitala, a przede wszystkim dla pacjentów – cieszy się Podlipniak-Sobczyńska.

Ale wspiera nie tylko WOŚP. Dzięki wparciu osób prywatnych zamontowano nowe odbojniki przy łóżkach chorych na ZOL-u, a inna osoba prywatna kupiła poduszki dla tego oddziału. – Jesteśmy za to ogromnie wdzięczni. To budujące, że mieszkańcy wspierają szpital i jego działania – dodaje dyrektor. Na ZOL-u obłożenie jest stuprocentowe, a dodatkowo jest lista chętnych czekających na wolne miejsce.

Oddział dziecięcy też cieszy się dobrą sławą. – Nie robimy trudności rodzicom, którzy chcą czuwać przy swoich chorych dzieciach. Każdy z rodziców dostaje u nas nawet łóżko, co jest ewenementem na skalę Polski. Rodzic taki może sprawować opiekę i troszczyć się o swoje pociechy w warunkach sprzyjających rodzinom – mówi z dumą Podlipniak-Sobczyńska.

Jak mówi, sprzęty podarowane przez WOŚP są wysokiej jakości, więc na pewno przyczynią się do podniesienia jakości pracy placówki i wpłyną na komfort pacjentów.

Potrzeb jest jeszcze dużo.
– Marzy mi się wygospodarowanie środków na zmianę dachu na całym budynku szpitala, zakup nowego aparatu USG. Przydałyby się nam nowoczesne łóżka na salę reanimacyjną, nowy rentgen, może nowy tomograf, ten który mamy pracuje u nas już dziewiąty rok. Ale powoli, wszystko w swoim czasie – dodaje z uśmiechem dyrektor.

 

One thought on “WOŚP zagrała dla łosickiego szpitala

  1. Gość

    Łóżka dla rodziców to jest super sprawa, sama leżałam z córką w szpitalu i nikt mi na podłodze spać nie kazał ,dostałam łóżko dzięki czemu cały czas mogłam być przy dziecku ☺ 💪💪💪💪

    (5)

Comments are closed.