Wirtualny koncert jazzowy

9
109

Pierwszy z trzech koncertów w ramach “Coolturalnej Sceny Łosic” odbył się bez udziału publiczności. Przeniesiono go do świata wirtualnego, a transmisję na żywo można było obejrzeć w serwisie YouTube

Ze względu na obostrzenia związane z walką z pandemią koronawirusa występ odbył się całkowicie wirtualnie. Był to pierwszy koncert w ramach realizacji zadania pn. „Coolturalna Scena Łosic” na które Powiatowe Stowarzyszenie Animatorów Kultury w Łosicach otrzymało od samorządu województwa 20 tys. zł. dofinansowania.

– Nawet w najczarniejszych scenariuszach nie przewidywaliśmy, że będziemy realizować go przy pustej sali. To jest najgorsze, co może być dla artysty, dla dyrektora domu kultury, dla pracowników kultury – mówiła podczas otwarcia wydarzenia, Dorota Kozłowska, dyrektorka ŁDK.

Sympatycy muzyki jazzowej spotkali się w wydarzeniu on-line transmitowanym na żywo na kanale YouTube ŁDK. Była to niezwykle emocjonująca muzyczna uczta w wykonaniu kwintetu jazzowego New Bone, złożonego z uznanych muzyków, który pięcioma, w tym trzema autorskimi płytami utwierdził swoją pozycję na polskim rynku jazzowym.

New Bone jest znane i doceniane przez publiczność od Krakowa przez Warnę, Moskwę, Czelabińsk i daleki Jekaterynburgu aż po Delhi w Indiach. Zna go publiczność Ukrainy, Białorusi i Obwodu Kalingradzkiego. Zespół także jako pierwszy w historii zagrał koncert jazzowy na żywo w Kaszmirze.

Organizatorami wydarzenia było Powiatowe Stowarzyszenie Animatorów Kultury w Łosicach oraz Łosicki Dom Kultury, patronat honorowy nad imprezą objął burmistrz Mariusz Kucewicz.

Zespół wystąpił w składzie: Tomasz Kudyk – trębacz; Dominik Wania – pianista; Bartłomiej Prucnal – saksofonista;  Maciej Adamczak – kontrabasista; Dawid Fortuna – perkusista.

9 KOMENTARZE

 1. Pionierem jazzu w Polsce był Andrzej Trzaskowski – ojciec Rafała Trzaskowskiego. Rafał przez swoją powściągliwość i skromność nigdy się tym nie chwalił. Liczył tylko na swoje osiągnięcia: był m.in. znaczącym politykiem w ramach Unii Europejskiej. Zna biegle kila języków obcych. Nie duka w j.angielskim, jak ,,miłościwie nam panujący” – Andrzej Duda. . Posługuje się biegle tym językiem. A jednak mieszkańcy Łosic- mojego rodzinnego miasta zagłosowali na A. Dudę ( w moim przekonaniu bęcwała i pacynkę poruszaną przez ,,prezesa nad prezesami” – Jarosława Kaczyńskiego) i to w czasach pandemii, z którą rząd PiS-u zupełnie sobie nie radzi. Ludzie obudźcie się!!! Nadzieja płynie z USA, ponieważ tam obywatele oszołomowi i hipokrycie dali czerwone światło i wybrali człowieka wiarygodnego i normalnego na prezydenta!
  U nas też skończy się hipokryzja i kłamstwo!!! Obywatele III RP (przynajmniej w dużych i średnich miastach) wybiorą ludzi odpowiedzialnych i rozsądnych do rządzenia naszym – naprawdę pięknym – krajem. Liczę, że to nastąpi wcześniej niż za 3 lata!
  Pozdrawiam
  Andrzej

  • Media (społecznościowe i tradycyjne) wypraly Ci mózg, który przestał być zdolny do samodzielnego myślenia?
   Zachwycasz się 78letnim dziadkiem z USA, publicznie macajacym dziewczynki? Jak to jest normalność i wiarygodność to ja zostaje przy naszym polskim “ciemnogrodzie”.

   • Jezeli pan “szary obywatel” chce zyc w “Ciemnogrodzie” to tylko mu pozazdroscic wyboru.
    jednak jest wielu z nas, ktorzy chcieliby mimo wszystko zyc w “normalnym swiecie”.
    W swiecie gdzie pedofilow skazuja sady, a nie przenosi sie ich do innej parafii.

    • Jak donosi TVP info, najwiecej pedofili jest wsrod murarzy !!!
     A wspominanie o pedofilach wsrod duchownych, to kolejny, brutalny i lewacki atak na Kosciol.

Comments are closed.