Wiosenne starty lekkoatletów SOSzW w Łosicach

1
37

Ogromnymi sukcesami mogą pochwalić się wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Łosicach. Dzięki wytrwałej pracy z trenerem Sławomirem Karbowiakiem udało się łosickim zawodnikom uzyskać świetne lokaty w wielu różnorodnych zawodach, natomiast Sylwek Jaciuk został zakwalifikowany na zawody Global Games Federacji INAS –FID w Ekwadorze, które odbędą się w Quito we wrześniu 2015 roku, walczy on też wyjazd na październikowe Mistrzostwa Świata IPC w Katarze. Gratulujemy wspaniałej postawy sportowej zarówno startującym zawodnikom, jak również zapału do pracy trenerowi, który motywuje swoich wychowanków, zgłębia z nimi tajniki technik sportowych oraz okazuje im wielkie wsparcie i ogromne zainteresowanie. Brawo!

Wychowankowie Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Łosicach trenujący pod okiem Sławomira Karbowiaka starty rozpoczęli od biegów przełajowych. W Lesznie koło Warszawy 15 kwietnia odbył się XX Jubileuszowy Bieg im pułk. Jerzego Strzałkowskiego biorący udział w nich nasi uczniowie wygrali trzy z sześciu biegów. Klaudia Bahl wygrała bieg na 1200m  dziewcząt młodszych, w kategorii dziewcząt starszych triumfowała Angelika Michalska. Bieg na dystansie 2500m chłopców wygrał lider naszego teamu Sylwek Jaciuk,  czwarte miejsce w tym biegu zajął Mikołaj Osmański a Kacper Wedziuk zajął dziewiąte miejsce. Nasza szkoła po raz kolejny wygrała klasyfikację szkół w kategorii powyżej 16 lat. W zawodach na obrzeżach puszczy kampinoskiej wystartowało 120 zawodników.

Reprezentująca naszą szkołę piątka z zawodów w Lesznie  już 19 kwietnia wystartowało na Mistrzostwach Polski ZSS „Sprawni Razem” w Ostrzeszowie. Podczas tego startu najlepiej wypadł Sylwester Jaciuk, który w biegu chłopców starszych zajął drugie miejsce było to już jego siódme podium w Crossie Ostrzeszowskim. Pozostali nasi uczestnicy pokazali się też z dobrej strony.

Po startach w biegach przełajowych przyszedł czas na rywalizację na stadionie. Bardzo dobrze wypadli  nasi uczniowie w Mistrzostwach Mazowsza  „Sprawni Razem” 7 maja w Otwocku  gdzie w klasyfikacji szkół  do lat 16 zajęliśmy drugie miejsce, a  w starszej grupie wiekowej trzecie. W zawodach wzięło udział piętnaście szkół specjalnych. Swoje konkurencje wygrali: Dominik Kacprzak w biegu na  100m(12.73) oraz skoku w dal (5,74m) i Mikołaj Osmański w biegu na 800m (2,22,63), ze srebrny  medalem wrócił Kacper Wedziuk w biegu na 800m (2,29,54). Natomiast brązowe medale wywalczyli Angelika Michalska w biegu n na 800m oraz Waldemar Nestorowicz na 1500m. Bardzo dobrze wystartowała też sztafeta chłopców 4x200m zajmując drugą lokatę.

Z otwockich zawodów Dominik Kacprzak oraz Mikołaj Osmański zostali zakwalifikowani na Mistrzostwa Polski ZSS „Sprawni Razem” w lekkiej atletyce do Ostrzeszowa. W reprezentacji Mazowsza znalazł się też Sylwester Jaciuk , który w tym czasie przebywał na zgrupowaniu w Zakopanem.

Start w Ostrzeszowie okazał  się bardzo udany, nasi uczniowie zdobyli pięć medali. Dominik Kacprzak okazał się najlepszy w skoku w dal (5,64m), a w biegu na 100m uzyskując czas 12,50 zdobył srebrny medal. Z brązowym medalem Mistrzostw Polski wrócił Mikołaj Osmański za bieg na 800m (2,19,37). Nasz multimedalista  Sylwester Jaciuk z tych zawodów wraca  ze złotym medalem w biegu na 1500m (4,10,54), w którym pokonał wicemistrza paraolimpijskiego z Londynu Daniela Peka. Sylwek zdobył też srebro w biegu na 400m (53,30).

Sylwek został zakwalifikowany na zawody Global Games Federacji INAS –FID w Ekwadorze, które odbędą się w Quito we wrześniu 2015 roku, walczy on też wyjazd na październikowe Mistrzostwa Świata IPC w Katarze.