Weronika Kosmalska radną Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego!

0
275

Pierwsze w historii posiedzenie ma już za sobą Młodzieżowy Sejmik Województwa Mazowieckiego w skład którego weszło 51 radnych, w śród nich znalazła się też mieszkanka gminy Łosice Weronika Kosmalska, uczennica ZS nr 3 RCKU im. Stanisława Staszica.  

Swoje kandydatury na radnych pierwszej kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego zgłosiło blisko 200 kandydatów, spośród których komisje wybrały 51 radnych. Mandat radnej został przyznany również Weronice Kosmalskiej, uczennicy ZS nr 3 RCKU im. Stanisława Staszica, która jako radna chce jednoczyć młodzież i wspierać jej rozwój.

– To ważne, aby młodzi ludzie czuli, że ich głos jest ważny i że każdy z nich może wnieść wiele dobrego w rozwój naszego regionu. Jestem bardzo ciekawa ich pomysłów i opinii – mówiła w trakcie konferencji prasowej Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Marszałek Adam Struzik zaznacza, że władze województwa nie chcą młodzieży niczego narzucać. Mają być wsparciem i doradcą, ale inicjatywa powinna być po stronie młodzieży. – To pierwsza edycja, co oznacza, że ta właśnie grupa radnych ma przed sobą sporo pracy. Będą musieli nie tylko wyłonić prezydium, ale i wypracować styl działania młodzieżowego sejmiku – zauważa. – Chociaż patrząc na dotychczasowe doświadczenia i sukcesy naszych nowych radnych, jestem pewien, że zdziałają wiele dobrego. Myślę, że będzie to inspirujące i konstruktywne doświadczenie zarówno dla nich, jak i dla nasdodał marszałek Adam Struzik podczas pierwszego spotkania Młodzieżowego Sejmiku Mazowsza.

Młodzieżowy sejmik będzie działał zgodnie z podejściem „od problemu do rozwiązania”. Reprezentacja interesów młodzieży, działanie na rzecz zwiększania udziału młodych ludzi w życiu publicznym województwa, a także na rzecz integracji środowisk młodzieżowych będą głównymi zadaniami sejmiku. W gestii młodych radnych znajdzie się także opiniowanie dokumentów i propozycji rozwiązań władz Mazowsza, a także inicjowanie działań, odpowiadających potrzebom młodych mieszkańców regionu.

Foto: Mazovia.pl