WARSZTATY KSIĄŻECZKOWE “Ekonomia w krótkich spodenkach”

Czy wiecie, ile można kupić za złotówkę, a ile za 20 złotych? Dlaczego w telewizji leci tak dużo reklam? Czy towary w kolorowym opakowaniu sprzedają się lepiej niż w szarym? Tego wszystkiego i jeszcze więcej będzie można dowiedzieć się na niedzielnych WARSZTATACH KSIĄŻECZKOWYCH “Ekonomia w krótkich spodenkach” organizowanych przez Stowarzyszenie Malowniczy Zakątek Borsuki nad Bugiem a prowadzone przez Kasię Burdę, dziennikarkę Newsweeka i recenzentkę książek dla dzieci.

niedziela 24 maja godz. 15
świetlica wiejska w Borsukach

Przewodnikami po tajemnicach zakładania biznesu i zarabiania pierwszych pieniędzy będzie trójka dzieciaków: Mona, Eryk i Dzidź, bohaterowie książek Marty Szyszko-Essex “Mona planuje ciasteczkowy biznes” oraz “Festyn”. Ale to nie wszystko – na warsztatach uczestnicy będą też wymyślać własne sposoby na zarabianie pieniędzy oraz hasła reklamowe dla swoich towarów i usług.

I NAJWAŻNIEJSZE!
Warsztaty będą jednocześnie spotkaniem organizacyjnym, przed najprawdziwszym kiermaszem, w którym będzie mogło wziąć udział każde dziecko, sprzedając i kupując swoje niepotrzebne już zabawki czy książeczki, ręcznie wykonaną biżuterię, serwetki, ciasteczka i kanapki i co tylko jeszcze przyjdzie młodym handlowcom do głowy. Dzięki temu dzieci podczas czerwcowego Festynu Rodzinnego w Borsukach będą mogły sprawdzić swoje biznesowe umiejętności w praktyce i zarobić pierwsze pieniądze!

Tym razem Organizatorzy zapraszają też starsze dzieci, od 5 do 14 lat, które również będą chciały wziąć udział w kiermaszu lub pomóc młodszemu rodzeństwu w organizowaniu stoiska i tworzeniu biznesplanu.

Mile widziany kawałek dobrego ciasta lub owoce!

WSTĘP BEZPŁATNY!

11265323_1102393446454040_7107798620002921939_n