Walczymy o zdrowie Kacperka

0
123

Pomagają jak mogą – lepią pierogi, smażą pączki, organizują aukcje i koncert charytatywny – wszystko by wspomóc rodziców Kacpra Boruty chorującego na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) i jak najszybciej zebrać kolosalną kwotę 2 mln dolarów na najdroższy lek świata, który może zatrzymać tę podstępną chorobę.

By zawalczyć o życie dziecka jego rodzice poruszyli niebo i ziemię. Po apelu o pomoc na ratunek dzielnemu maluchowi ruszyła cała Polska. Wszyscy ścigają się z czasem by uzbierać ponad 8 mln zł potrzebnych na rozpoczęcie terapii najdroższym lekiem na świecie. Do akcji przyłączyli się także mieszkańcy powiatu. – Musimy zdążyć przed drugimi urodzinami Kacpiego, żeby przyjąć Zolgensma – najdroższy lek świata. To jedyna nadzieja na pokonanie choroby. Nadzieja, która kosztuje ponad 2 miliony dolarów – mówi mama Kacpra, Iga Boruta.

Pomysłów na pomaganie jest mnóstwo, organizowane są aukcje na rzecz chłopca, na których znaleźć można zarówno nowe towary jak i mające wartość sentymentalną rodzinne pamiątki – każdy daje co ma wartościowego a inni licytują te przedmioty, płacąc za nie bardzo duże sumy. Anna Bobińska postanowiła sprzedawać własnoręcznie wykonane pierogi. Ulepiła ich aż 8336 sztuk, co pozwoliło zasilić puszkę Kacperka na kwotę 11101 zł.

Tuż przed Tłustym Czwartkiem  w Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur, od godz. 14.00 Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Niemojek, Świniarowa, Rudniku, Patkowa, Łuzek, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Anna Szpura, mieszkanki miasta i gminy oraz pracownicy ŁDK i ŁCI, uwijali się do białego rana aby usmażyć pączki. – Dorzucamy kwotę 9.624,84 zł, jaką udało nam się zebrać ze sprzedaży 2200 sztuk pączków, 500 sztuk małych pączusiów i 200 sztuk obwarzanek – cieszy się dyrektorka ŁDK, Dorota Kozłowska.

Zaplanowano też koncert charytatywny z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie Kacpra. 15 marca na scenie Łosickiego Domu Kultury zobaczymy min. występy artystyczne, taneczne i teatralne. Dla dzielnego malucha zaśpiewają finaliści programów telewizyjnych, gwiazdy disco polo i raperzy. Z pewnością będzie barwnie kolorowo i wesoło i już dziś, jako patroni medialni, zapraszamy na te wydarzenie.

.