W Łosicach jak w Jeżycach

0
1

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łosicach wzięli udział w II Ogólnopolskim Czytaniu Jeżycjady, zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną.

Biblioteki, księgarnie, szkoły i ośrodki kultury w całej Polsce miały okazję na chwilę zamienić się w Jeżyce z książek Małgorzaty Musierowicz. To wyzwanie po raz pierwszy podjęła też Biblioteka Pedagogiczna, która zaprosiła na ul. Roosvelta 5, miłośników losów rodziny Borejków.

Akcja jest inicjatywą Wydawnictwa Akapit Press, pod patronatem Fundacji ABC XXI “Cała Polska czyta dzieciom”. – W mury biblioteki zaprosiliśmy młodych ludzi, którym losy rodziny Borejków są bliskie. Książki są bardzo wartościową literaturą. która mądrze wykorzystana, z pewnością przełoży się na rewelacyjne efekty wychowawcze – mówiła Anna Czerko, kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Łosicach.

W mieście przeprowadzono istny maraton czytania. – Z uczestnikami wydarzenia umówiliśmy się na swoisty challenge. Każdy losował fragment, który miał być też wróżbą na najbliższy weekend. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Realizacji wyzwania towarzyszyły duże emocje, radość i wzruszenie – dodała Czerko.

Uczniowie wysłuchali również krótkiego wywiadu z Małgorzatą Musierowicz oraz autorskiej recenzji książek z tej serii.