W Huszlewie i Platerowie bez zmian na fotelach wójtów. W Olszance, Starej Kornicy i Sarnakach druga tura.

W Łosicach bezapelacyjnie walkę o fotel burmistrza wygrał Mariusz Kucewicz, którego mieszkańcy wybrali na drugą kadencję. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Kucewicz uzyskał blisko trzykrotnie więcej głosów od swojego rywala Janusza Kobylińskiego (dane z 8 na 9 obwodów).

Zmiany na fotelu wójta nie będzie również w Huszlewie i Platerowie. Stanisław Stefaniuk uzyskał w Huszlewie 66% poparcie, a jego kontrkandydat Adam Matusz dostał 34% głosów. W Platerowie wójtem został ponownie wybrany na kolejną kadencję Jerzy Garucki. Głosowało na niego 73% mieszkańców gminy.
W drugiej turze spotkają się natomiast kandydaci na wójtów w Olszance, Starej Kornicy i Sarnakach. Do walki w Olszance staną: Grzegorz Pajnowski i Jan Parol, którzy uzyskali odpowiednio 23 i 29 procent poparcia. W gminie Stara Kornica do drugiej tury zakwalifikował się obecny wójt Kazimierz Hawryluk (39% poparcia) i Dariusz Szczepan Melech (32% poparcia). Natomiast w Sarnakach w drugiej turze zmierzą się Grzegorz Arasymowicz i Andrzej Lipka, którzy uzyskali odpowiednio 45% i 37%.
Radzie Miasta i Gminy Łosice znajdą się (dane z 8 na 9 obwodów): Marzanna Izdebska, Tadeusz Jakoniuk, Miroslaw Dymowski, Karol Kordaczuk, Roman Kasprowicz, Anna Kozioł, Ewa Hornowska, Elzbieta Knapiuk, Marek Kalicki, Anna Sulińska, Barbara Szymaniuk, Romuald Jóźwiaczuk, Zdzisław Mieleszko, Beata Wiewiórka, Mariusz Zacharczuk.
Radzie Gminy Huszlew: Emilia Hanas, Marek Nowosielski, Andrzej Kozak, Mariusz Gez, Adam Matusz, Rafał Hornowski, Grzegorz Sawczuk, Stefan Koźluk, Adam Sawczuk, Anna Wawryniuk, Mirosław Panasiuk, Grzegorz Wawryniuk, Czesław Domański, Marcin Domański, Marcin Borysiuk.
Rada Gminy Platerów: Kazimierz Tadeusz Kinowski , Michał Tołtyżewski , Wojciech Antosiuk, Euzebiusz Adam Tobota , Edyta Agnieszka Wojtczuk , Roman Mirosław Pytel, Małgorzata Elżbieta Musiolik , Radosław Ludwiczuk, Kamil Kuliński, Elżbieta Dorota Hawryluk, Urszula Stanisława Szewczuk, Urszula Katarzyna Kubić, Wiktor Baranow, Agata Wawryniuk,  Krzysztof  Jaciuk.
Radzie Gminy Stara Kornica zasiądą: Jacek Kulesza, Piotr Kiryluk, Mateusz Leszczyński, Krzysztof Gawłowski, Piotr PieczyńskiStanisław Henryk Maciejuk, Zofia Szpura, Dariusz Andrzej Stepczuk, Eugeniusz Brzezicki, Marek Michaluk, Tadeusz Stanisław Ilczuk, Maciej Paweł Chraszcz, Mateusz Jóźwiuk, Maciej Wojciech Golwiej, Ignacy Antoni Janczuk.
W skład Rady Gminy Sarnaki weszli:  Tomasz HenrykObrępalski, Mieczysław Józef Bartoszewski, Mariusz Piotr Dudziuk, Czesław Adam Domański, Monika Obrępalska, Jarosław Melech, Tadeusz Baczyński, Jolanta Edyta Radziwonka, Justyna Marianna Filipiuk, Daniel Jacek Tyszko, Eugeniusz Jacek Kroszka, Bogdan Kowalczyk, Adam Roman Bartoszewski, Adam Wawryniuk, Renata Agnieszka Dziwińska.
Olszance w Radzie Gminy zasiądą: Andrzej Mieczysław Michalak, Danek Alojzy Januszewski, Tadeusz Walczuk, Antoni Marek Litwiniuk, Jerzy Filipiuk, Krzysztof Romaniuk, Jadwiga Anna Łukaszuk, Dariusz Wojtczuk, Jacek Piotruk, Krzysztof Waszczuk, Sylwester Makaruk, Leszek Błażej Wereda, Marek Andrzej Biernacki, Zenon Stanisław Filipiuk, Krzysztof Grzegorz Radzikowski.

Frekwencja w poszczególnych gminach powiatu łosickiego przedstawiała się następująco: gm. Huszlew 53.67%, gm. Łosice 51.11%, gm. Olszanka 65.35%, gm. Platerów 56.00%, gm. Sarnaki 54.22%, gm. Stara Kornica 57.99%

14 thoughts on “W Huszlewie i Platerowie bez zmian na fotelach wójtów. W Olszance, Starej Kornicy i Sarnakach druga tura.

 1. Mieszkaniec2

  Sądzę że mieszkańcy wolą kandydata który jest otwarty i blisko ludzi a w tym przypadku taki zdecydowanie jest wójt Hawryluk

  (4)
  Reply
  • Mieszkanka Starej Kornicy

   a w jakich kwestiach jest otwarty i blisko ludzi ? jakoś niekoniecznie można to zauważyć, no może przez to, że organizuje występy w kościele ????

   (-2)
   Reply
 2. działacz

  Moi drodzy!
  Jak widać po Państwa wypowiedziach nie znajomość prawa szkodzi. Zauważmy, że decyzje podejmowane są przez Radę Gminy, to ona sprawuje kontrolę nad działalnością wójta i innych jednostek organizacyjnych, a także na wpływ na wiele decyzji —> odsyłam do art.,18 ustawy o samorządzie gminnym oraz całej ustawy. Mogę powiedzieć jedno radni poprzedniej kadencji niestety za wiele nie pokazali, także swoją kulturą–> gdzie zamiast dobra mieszkańców liczyło się jedynie to aby pokazać Wójtowi, że nic nie zrobi. Więc w tym miejscu bardzo dziękujemy Niektórym Paniom i Panom Radnym za poprzednią kadencję !
  Każdy z kandydatów na wójta powinien mieć na uwadze dobro mieszkańców, wielkim plusem jest niezależność polityczna, partyjna. Stworzenie własnego komitetu wyborczego pokazuje własny plan i pomysł. Nie sztuką jest zrobić sobie zdjęcie z Ministrem Tchórzewskim i otrzymać jego poparcie, sztuką jest wypracować zaufanie tylko i wyłącznie własną osobą i ciężką pracą. Powiem jedno nie jedna z gmin w całej Polsce może pozazdrościć nam takiego Gospodarza jakim jest Pan Kazimierz Hawryluk- prosty człowiek, niezwykle pomocny, który nie jest obojętny na problemy mieszkańców, z każdym człowiekiem potrafi znaleźć wspólny język, każdemu doradzi. Spójrzmy na to ile w naszej gminie się dzieje jak funkcjonują i są wyposażone Ochotnicze Straże Pożarne ( nie odbiegają od Państwowych Straży Pożarnych), szkoły ( wielkie wsparcie, wiele dofinansowań aby polepszyć poziom szkół a dzięki temu poziom nauczania), inwestowanie w kulturę. Śmiało mogę stwierdzić, że Gmina Stara Kornica jest wizytówką całego Mazowsza ale i całego Kraju!!!
  Każdemu z wyborców życzę podjęcia właściwej decyzji, niech wygra bezpartyjność!!!!

  (4)
  Reply
 3. ghostrider

  Pani Szydłowska podpisuje się pani z imienia i nazwiska a nie jakaś “mieszkanka starej kornicy” no cóż porażka boli… na szczęście na dla gminy Wójt Hawryluk nie będzie miał takiej “znakomitej rady” jak dotychczas, uwalającej wszystkie projekty byle tylko nie miał się czym pochwalić przy następnych wyborach, wyborcy się poznali na waszych machlojach i krętactwie. Gdzie remont szkoły, gdzie trzy darmowe miliony? pytam się

  (2)
  Reply
  • mieszkanka

   Proszę się zastanowić co Pani/Pan pisze, skąd taka pewność co do autora komentarza?
   Tak pisać nie można bo mógł to napisać każdy mieszkaniec gminy!

   (-2)
   Reply
 4. Mieszkanka Starej Kornicy

  Wójt Hawryluk jest otwarty i blisko ludzi? Od kiedy? Ten człowiek nie szanuje ludzi, jeszcze jedna kadencja i gmina będzie bankrutem! Jedyna szansa w obecnej sytuacji do Dariusz Melech, człowiek który godnie potrafi reprezentować poważne stanowiska w przeciwieństwie do K. Hawryluka.

  (-2)
  Reply
 5. Mieszkaniec gminy

  Mam nadzieję że i kornica się obudzi i zagłosuje na Melecha A nie na obecnego wójta któremu brakuje wiedzy i oglady oraz szacunku do ludzi

  (-3)
  Reply
 6. Kazimierz

  Trochę świeżości dla gminy się przyda. Nowe pomysły możliwości moni oczywiście umiejętność do gadania się z ludźmi nie tylko radą ale wyższe szczeble typu ministerstwa aby można było skutecznie załatwić coś dla gminy. A hawryluk potrafi narobić tylko wstydu swoim zachowaniem i wygladem! Może pora na emeryturę? Nie sprawdził się w poprzednich firmach gdzie narobil bałaganu nie sprawdził się również w gminie. Poprzednik zostawil pomimo licznych inwestycji ok 3mln nadwyżki w budżecie A ten marnie puścił wszystko że ledwo na pensje pracownikom na koniec roku wystarczylo. Poza tym koniec kolesiostwa i przydupasow jak dwie Panie w UG które uważają że mogą więcej od wojta i są kryte za wszystko!!!

  (-4)
  Reply
 7. Kowalski

  Trochę świeżości dla gminy się przyda. Nowe pomysły możliwości moni oczywiście umiejętność do gadania się z ludźmi nie tylko radą ale wyższe szczeble typu ministerstwa aby można było skutecznie załatwić coś dla gminy. A hawryluk potrafi narobić tylko wstydu swoim zachowaniem i wygladem! Może pora na emeryturę? Nie sprawdził się w poprzednich firmach gdzie narobil bałaganu nie sprawdził się również w gminie. Poprzednik zostawil pomimo licznych inwestycji ok 3mln nadwyżki w budżecie A ten marnie puścił wszystko że ledwo na pensje pracownikom na koniec roku wystarczylo. Poza tym koniec kolesiostwa i przydupasow jak dwie Panie w UG które uważają że mogą więcej od wojta i są kryte za wszystko!!!

  (-5)
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.