„W drodze mi się przycabanił…”

2
16

W tej ludowej piosence pretekstem do zawarcia znajomości pewnej dziewczyny z nieznajomym adoratorem jest „broszka z brylantami”. Grzegorz Szymanek, nauczyciel muzyki w Zespole Placówek Oświatowych w Platerowie oraz kierownik artystyczny zespołów  ludowych Pasieka oraz Mała Pasieka ani brylantów nie obiecuje, ani nawet broszkami oczu członkiń zespołów nie łudzi. A jednak zbiera wokół siebie ludzi, którym nogi rwą się do tańca. Jest wśród nich gromada uczniów ze szkoły podstawowej w Platerowie oraz przedstawicielka sąsiedniej szkoły w Sarnakach. Z nimi śpiewa, tańczy i gra.

Młoda, żywa Materia w pasiastych spódnicach i słomianych kapeluszach wymaga –nim  wspomnianym brylantem się stanie-szlifowania nieustannego. Procesowi temu poddawały się strony obie-Twórca, Grzegorz Szymanek i Tworzywo-Mała Pasieka w poniedziałki w murach platerowskiej szkoły. Ale ileż można ze sobą w jednej przestrzeni przebywać..?

Chcąc rutyny uniknąć, a i roczną aktywność na próbach wynagrodzić-kierownik wraz z zespołem i pomocnikami-udali się pewnego dnia czerwcowego na warsztaty taneczno-śpiewacze w klimatyczne okolice nadbużańskiej przyrody przy  Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Serpelicach. Tam pod dachem Porcjunkuli, korzystając z gościnności O.Marka  Długołęckiego  ćwiczyli, relaksowali się i znowu ćwiczyli.

I kolejny już raz wsparciem merytorycznym i pomocą małym artystom służyli w doświadczenie sceniczne bogaci-dorośli członkowie Pasieki: Renata Głuchowska i Jacek Pasierowski, którzy nie tylko kroki polki drobnej pokazali, ale i stroje skompletowali na miarę każdego tancerza i tancerki każdej. A wydarzenie podpatrzyła i relację o tym Czytelnikom sporządziła Alicja Zienkiewicz – Zielińska- odpowiedzialna za „public relations” zespołu.

„Poczkaj, poczkaj, powiem mamie…”, że występów Małej i „dużej” Pasieki należy spodziewać się 5 lipca na Dniu Platerowa.

Tekst i foto:alicjazz

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Grzegorz , uklony i czyń tak dalej bo w tym materialistycznym świecie nie zaznasz wdzięczności ale są ludzie którzy to doceniają i dla nich warto to robić!

Comments are closed.