VI Jarmark Bożonarodzeniowy

0
209

Już po raz szósty mieszkańcy miasta i przyjezdni goście spotkają się 14 grudnia na Łosickim Jarmarku Bożonarodzeniowy, jednak tym razem jarmark po raz pierwszy odbędzie się w Parku Miejskim im. Króla Aleksandra Jagiellończyka w centrum miasta. 

Do udziału w jarmarku już dziś zapraszamy rękodzielników, twórców ludowych oraz Koła Gospodyń, organizacje społeczne i firmy, które tworzą lub produkują stroiki, bombki lub ozdoby choinkowe. Wśród kolorowych kramów nie może zabraknąć też swojskich wyrobów wędliniarskich, świeżego chleba czy roślin ozdobnych, a także różnorodnych dekoracji bożonarodzeniowych – Mikołajów, aniołów, gwiazd i gwiazdeczek. Co roku rękodzielnicy prezentują swoje rzeźby, obrazy wypalane w drewnie, ozdoby świątecznego stołu, obrusy, serwety, biżuterię artystyczną a także wyroby ceramiczne, szkło i wiklinę. Organizatorzy mają nadzieje, że nie zabraknie swojskiego jadła i ciasta własnego wypieku.

Zainteresowani wystawieniem stoisk mogą się kontaktować z Łosickim Domem Kultury, tel. (83) 359 05 09, 531 257 246, e-mail: ldklosice@interia.pl. Organizatorzy zapewniają wystawcom namioty oraz stoły do ekspozycji.

Reklama