Uroczysta gala podsumowująca XXVI Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Romualda III Mikoszewskiego ph. „Ziemia najbliższa”

0
97

Już 29 grudnia odbędzie się uroczysta gala podsumowująca XXVI Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Romualda III Mikoszewskiego ph. „Ziemia najbliższa”, na której poznamy najwyżej ocenionych przez jury mistrzów pióra. 

Przewodniczącym składu jurorskiego konkursu od wielu lat jest uznany poeta, prozaik, dramaturg, dziennikarz, krytyk filmowy i dyplomata – Ernest Bryll. Nadesłane na konkurs zestawy wierszy razem z nim oceniają także Jan Zdzisław Brudnicki, Ryszard Kornacki, Joanna Obrępalska i Tomasz Dobrowolski.

Reklama

Podczas uroczystej gali podsumowującej XXVI Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Romualda III Mikoszewskiego ph. „Ziemia najbliższa”, którą zaplanowano na 29 grudnia, poznamy wybitnych literatów, wysoko ocenionych przez jury. Wydarzeniu wręczenia nagród i wyróżnień oraz prezentacji nagrodzonych wierszy towarzyszyć będzie wyjątkowy recital Tomasza Kordeusza i pianisty Piotra Matuszczyka.

Zgodnie z założeniami wstęp na koncert jest wolny, jednak z uwagi na obostrzenia pandemiczne, chętni proszeni są o odebranie bezpłatnych wejściówek w sekretariacie ŁDK.

Tomasz Kordeusz jest autorem tekstów, wykonawcą autorskich ballad, a także kompozytorem piosenek i muzyki ilustracyjnej dla potrzeb radia, telewizji, reklamy, autorem haseł reklamowych, scenariuszy imprez artystycznych, kampanii reklamowych i PR. Jego piosenki zdobywały nagrody na wielu festiwalach i przeglądach w kraju i za granicą, a napisany przez niego przebój „Mamy po 20 lat” z muzyką Aleksandra Maliszewskiego w wykonaniu Haliny Benedyk był piosenką roku 1987. Jako wykonawca jest laureatem wielu przeglądów muzycznych, m.in. OPPA w 1983, 1986 i 2006, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, KRAM-u, PPA w Myśliborzu i wielu innych. W latach 1991-2001 rysował satyryczne komentarze w największym ówcześnie kieleckim dzienniku – „Słowo Ludu”, pisał tam również felietony i humoreski. Pisze także dla dzieci – piosenki jego autorstwa – Kołysanka dla misia, Hej, jaskółeczko, Musimy wierzyć – zwyciężały w wielu konkursach w Polsce i za granicą. W Internecie w czasie pandemii publikował cykl „Domowy Album z Piosenkami”, w którym prezentował swoje ballady. W jego dorobku twórczym jest ponad 200 piosenek, a na koncie ma współpracę m.in. z Piotrem Salatą, Markiem Terczem, Bronisławem Opałką, Mariolą Berg, czy zespołem Mafia.

 

Reklama
Poprzedni artykułNa co wydali pieniądze?
Następny artykułMaraton Sylwestrowy w siedleckim Heliosie