Upamiętnią 58 mieszkańców gminy Sarnaki wywiezionych przez NKWD na wschód

2
1
Rodziny Sybiraków z gminy Sarnaki, Stowarzyszenie Przyjaciół Serpelic i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Sarnackiej zapraszają uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej 58 mieszkańców gminy Sarnaki wywiezionych przez NKWD na wschódUroczystość odbędzie się w niedzielę 16 września. Rozpocznie się mszą św. w kościele Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Sarnakach o godz. 11.30., po czym nastąpi odsłonięcie tablicy na cmentarzu parafialnym.
Jak wyjaśnia Prezes Stowarzyszenia Grzegorz Arasymowicz, przypadająca w tym roku setna rocznica odzyskania przez Polskę w 1918 r. niepodległości skłania do pochylenia się we wdzięcznym pokłonie przed Tymi, którzy za poczucie polskości, przywiązanie do wartości patriotycznych i wierność Bogu i Polsce płacili wielką, często najwyższą cenę. Wśród nich byli także mieszkańcy gminy Sarnaki, członkowie rodzin zamieszkujących Chybów, Hołowczyce, Sarnaki, Horoszki Duże, Klepaczew, Serpelice, Bużkę, Chlebczyn, Franopol, Grzybów, Kolonię Klimczyce, Kózki, Borsuki. Wielu z nich zaznało, z rąk sowieckiego okupanta, tułaczego losu zesłańców syberyjskich.
Miniatura wpisu:Pixabay
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mieszkanka gminy 1965
Gość
mieszkanka gminy 1965

Intencja dobra , ale czemu nie po wyborach? 11 listopada była by dobra data na odsłonięcie takiej pamiątkowej tablicy, ale to już było by po wyborach. Wiadomo o co chodzi………

Noelia
Gość
Noelia

Hi there would you mind stating which blog platform you’re
using? I’m planning to start my own blog in the
near future but I’m hhaving a difficult tme deciding bettween BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.
The reason I ask iss because your design and style seems
different thhen most blogs and I’m looking for something completely unique.
P.S My apologies for getting off-topic but I had to ask! https://vimeo.com/