Ulica Bialska czasowo wyłączona z ruchu

0
775

Prace remontowe na drodze wojewódzkiej 698 wkroczyły w kolejny etap. W najbliższych dniach należy spodziewać się wyłączenia fragmentu ulicy Bialskiej z ruchu i czasowej zmiany jego organizacji. – Jeśli nie napotkamy na nieprzewidziane okoliczności w pracach i wszystkie zadania uda się wykonać zgodnie z harmonogramem, utrudnienia powinny potrwać nie dłużej niż 10 dni – mówi Mariusz Kucewicz, burmistrz miasta.

Już 7 kwietnia rozpocznie się kolejny etap remontu drogi wojewódzkiej. Planowane jest rozpoczęcie prac w ciągu ulicy Bialskiej – od ronda w Rynku do ulicy Mjr. Zenona. – Jeśli nie napotkamy na nieprzewidziane okoliczności w pracach i wszystkie zadania uda się wykonać zgodnie z harmonogramem, utrudnienia powinny potrwać nie dłużej niż 10 dni. Staraliśmy się tak uzgodnić wszystkie prace, by były one jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców. Chciałbym, żeby łosiczanie zapoznali się z planowanymi objazdami i byli przygotowani na te chwilowe utrudnienia – mówi Mariusz Kucewicz, burmistrz miasta.

Z ruchu wszelkich pojazdów wyłączony zostanie fragment ulicy Bialskiej od ul. Rynek do ul. Majora Zenona. Ruch pojazdów o DMC do 3,5t przekierowany zostanie na ul. Majora Zenona, dalej Kilińskiego oraz na ul. Moniuszki i 1-go Maja. Ruch pojazdów o DMC do 10t przekierowany zostanie na ul. Targową i 1-go Maja dalej na Hadynów i Próchenki. Natomiast ruch pojazdów powyżej DMC 10t odbywał się będzie drogami krajowymi nr 19 i 2 przez Międzyrzec Podlaski.

Przypominamy, że zakres realizowanego projektu obejmuje przebudowę drogi wojewódzkiej nr 698 w tym skrzyżowanie drogi nr 698 (ul. Piłsudskiego) z ul. 11 Listopada i ul. Narutowicza, budowę sygnalizacji świetlnej i remont mostu na rzece Tocznej w Łosicach, a także rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 698 między Stokiem Lackim a miejscowością Mordy. Na modernizację głównej arterii miasta samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył 29,5 mln zł. Projekt obejmuje również budowę skrętów w prawo, demontaż istniejącej nawierzchni drogowej i ukończenie nowej, budowę i przebudowę sygnalizacji świetlnej, remont i budowę nawierzchni, wykonanie znaków pionowych i konwersję sieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.