Ogólnopolska akcja “Jak nie czytam, jak czytam” gromadzi corocznie setki tysięcy uczniów z całego kraju. W tym roku po raz drugi w te czytelnicze święto włącza się Szkoła Podstawowa nr 2 w Łosicach i zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego bicia rekordu czytania w jednym momencie.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łosicach kolejny już raz zgłosili swój udział w ogólnopolskiej akcji “Jak nie czytam, jak czytam”. 7 czerwca razem z uczniami z  kilku tysięcy szkół z całej Polski będą próbowali pobić rekord czytania w jednym momencie. – Pomysł na akcję powstał po lekturze wskaźników czytelnictwa. Młodzi ludzie czytają znacznie więcej niż dorośli, a jednocześnie są przez dorosłych pouczani. Pora odwrócić role: niech to uczniowie pokażą dorosłym, jak się czyta – piszą Organizatorzy na stronie akcji.

– W tym roku nasi uczniowie na miejsce wydarzenia wybrali boisko szkolne, gdzie 7 czerwca, o godz. 10 rozpocznie się wspólne czytanie – informuje Irena Nestioruk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łosicach. –  Imprezie towarzyszyć będzie m.in. konkurs na najlepsze bajkowe przebranie. Wraz z  uczniami i gronem pedagogicznym zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w wydarzeniu. Wspólnie możemy więcej.  Zainteresowanych udziałem w tym święcie czytelniczym prosimy o kontakt z biblioteką Szkoły Podstawowej nr 2 w Łosicach. – zachęca I. Nestioruk.

 “Jak nie czytam, jak czytam” jest najpopularniejszą akcją czytelniczą w Polsce. Co roku uczniowie z całej Polski manifestują, że lubią czytać i czytają więcej niż dorośli. W poprzedniej edycji w jednym momencie czytało prawie 407 tys. osób. Akcja ma na celu promocję czytania dla przyjemności – w miłej atmosferze, bez przymusu i cieszy się popularnością wśród uczniów ze względu na rozrywkowy, pozbawiony ideologicznych czy politycznych podtekstów charakter oraz duży wpływ uczniów na jej przebieg. Pomysłodawcą akcji jest redakcja miesięcznika “Biblioteka w Szkole”.