Uciekał przed policją i porzucił samochód

0
10

W zeszłym tygodniu łosicka policja interweniowała w następujących zdarzeniach:

Niezatrzymanie pojazdu do kontroli
1 października 2018 roku w Platerowie kierujący samochodem osobowym marki Volvo nie zatrzymał się do kontroli drogowej pomimo sygnału nakazującego zatrzymanie pojazdu wydanego przez patrol ruchu drogowego. Kierujący po
pościgu porzucił pojazd w lesie uciekając pieszo. Policjanci zabezpieczyli samochód, w trakcie czynności przedstawiono zarzut niezatrzymania się do kontroli usłyszał, 45 letni właściciel pojazdu mieszkający na terenie gminy Platerów, który przyznał się do winy. Został ukarany grzywną i 4 letnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Wypadek drogowy
2 października 2018 roku na trasie DK-19 w miejscowości Platerów, 58 letni mieszkaniec gminy Olszanka kierując samochodem ciężarowym marki Man podczas wyprzedzania ciągnika rolniczego z przyczepą najechał na tył przyczepy spychając ciągnik do przydrożnego rowu gdzie doszło do wywrócenia pojazdu. Kierujący ciągnikiem wraz z pasażerką z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala w Łosicach. W czasie zdarzenia obaj kierujący byli trzeźwi. Policja ustalają okoliczności oraz winnego wypadku.

Nagły zgon
2 października 2018 roku miejscowości Ostromęczyn Kolonia ujawniono ciało, 67 letniego mieszkańca gminy Platerów. Wstępne czynności na miejscu zdarzenia wykluczyły udział osób trzecich. Ciało na polecenie prokuratora zabezpieczono w Prosektorium Szpitala Miejskiego w Siedlcach.

Nietrzeźwa kierująca
4 października 2018 roku w miejscowości Hruszew, 63 letnia mieszkanka Pruszkowa kierowała po drodze publicznej samochodem osobowym marki Toyota będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 1,28 promila alkoholu w organizmie.

Kradzież roweru
7 października 2018 roku do tut KPP zgłosiła się, 64 letnia mieszkanka Łosic, która zgłosiła kradzież roweru górskiego z prywatnej posesji. Policjanci skierowani na miejsce zdarzenia ustalili mężczyznę, który dokonał kradzieży i odzyskali skradziony rower. Sprawcą jest, 28 letni mieszkaniec Łosic, który znajdował się pod działaniem alkoholu. Badanie wykazało 1,56 promila alkoholu w organizmie. Wartość roweru oszacowano na 400 złotych.

asp. szt. Tomasz Zozula