Uciekał przed policją i porzucił samochód

W zeszłym tygodniu łosicka policja interweniowała w następujących zdarzeniach:

Niezatrzymanie pojazdu do kontroli
1 października 2018 roku w Platerowie kierujący samochodem osobowym marki Volvo nie zatrzymał się do kontroli drogowej pomimo sygnału nakazującego zatrzymanie pojazdu wydanego przez patrol ruchu drogowego. Kierujący po
pościgu porzucił pojazd w lesie uciekając pieszo. Policjanci zabezpieczyli samochód, w trakcie czynności przedstawiono zarzut niezatrzymania się do kontroli usłyszał, 45 letni właściciel pojazdu mieszkający na terenie gminy Platerów, który przyznał się do winy. Został ukarany grzywną i 4 letnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Wypadek drogowy
2 października 2018 roku na trasie DK-19 w miejscowości Platerów, 58 letni mieszkaniec gminy Olszanka kierując samochodem ciężarowym marki Man podczas wyprzedzania ciągnika rolniczego z przyczepą najechał na tył przyczepy spychając ciągnik do przydrożnego rowu gdzie doszło do wywrócenia pojazdu. Kierujący ciągnikiem wraz z pasażerką z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala w Łosicach. W czasie zdarzenia obaj kierujący byli trzeźwi. Policja ustalają okoliczności oraz winnego wypadku.

Nagły zgon
2 października 2018 roku miejscowości Ostromęczyn Kolonia ujawniono ciało, 67 letniego mieszkańca gminy Platerów. Wstępne czynności na miejscu zdarzenia wykluczyły udział osób trzecich. Ciało na polecenie prokuratora zabezpieczono w Prosektorium Szpitala Miejskiego w Siedlcach.

Nietrzeźwa kierująca
4 października 2018 roku w miejscowości Hruszew, 63 letnia mieszkanka Pruszkowa kierowała po drodze publicznej samochodem osobowym marki Toyota będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 1,28 promila alkoholu w organizmie.

Kradzież roweru
7 października 2018 roku do tut KPP zgłosiła się, 64 letnia mieszkanka Łosic, która zgłosiła kradzież roweru górskiego z prywatnej posesji. Policjanci skierowani na miejsce zdarzenia ustalili mężczyznę, który dokonał kradzieży i odzyskali skradziony rower. Sprawcą jest, 28 letni mieszkaniec Łosic, który znajdował się pod działaniem alkoholu. Badanie wykazało 1,56 promila alkoholu w organizmie. Wartość roweru oszacowano na 400 złotych.

asp. szt. Tomasz Zozula

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.