Tymczasowy areszt i dozór policyjny dla sprawców czynnej napaści na policjantów.

8
1803

Sceny rodem z filmu sensacyjnego rozegrały się w zeszły czwartek pod pod jednym z miejskich dyskontów. Policjanci prowadzący działania wymierzone w handlarzy narkotyków zostali potrąceni przez auto, które nie zatrzymało się do kontroli. Dwaj młodzi mężczyźni poruszający się tym autem ranili trzech interweniujących funkcjonariuszy. Policjanci użyli broni palnej.

Przypominamy, że zarzut czynnej napaści na policjantów usłyszeli dwaj 24-latkowie z Siedlec, którzy podczas kontroli nie zastosowali się do poleceń funkcjonariuszy i próbowali uciec przed mundurowymi. Stróże prawa z Siedlec wspólnie z miejscowymi funkcjonariuszami prowadzili tego dnia działania wymierzone w handlarzy narkotyków.

– W piątek 27 września zostało wszczęte śledztwo w tej sprawie i zostały przedstawione zarzuty podejrzanym  – informuje Katarzyna Wąsak, prokurator rejonowa w Siedlcach. – Mężczyźni usłyszeli zarzuty z art 223 par 1 kodeksu karnego. Mówi on, że kto, działając wspólnie i w porozumieniu z inną osobą lub używając broni palnej, noża lub innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu albo środka obezwładniającego, dopuszcza się czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. – Prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie obu podejrzanych. Sąd Rejonowy w Siedlcach zastosował tymczasowy areszt jedynie wobec jednego z podejrzanych, natomiast wobec drugiego zastosował dozór policji. Prokuratura nie zgadza się z tą drugą decyzją sądu i będzie składać zażalenie w tej sprawie – wyjaśniła Katarzyna Wąsak.

8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
https://www.facebook.com/ewa.surmacz.58
https://www.facebook.com/ewa.surmacz.58
30 września 2019 18:56

!!! Poszukujemy osób, które widziały czwartkową (26.09.2019) ,,strzelaninę” pod Biedronką w Łosicach lub mają na ten temat jakiekolwiek informacje. !!!

Anna
Anna
30 września 2019 19:24

Artykuł nie mówi, artykuł stanowi…

Adan
Adan
3 października 2019 11:55

Jednego już wypuścili, żałosne

Adrian
Adrian
3 października 2019 18:49
Reply to  Adan

Sam jestes żałosny jak mie wiesz jal było to sie zam…..

Eeedek
Eeedek
4 października 2019 00:02

W tym wypadku,to chłoptasiom w mundurkach odbiło.Przecież to oni { w mundurkach } używali niebezpiecznego narzędzia , jakim niewątpliwie jest broń palna.Przzecież Łosice to takie spokojne miasteczko.Tylko niektórzy chcąc zaistnieć w statystykach {przestępstw } sami je tworzą .

Renek
Renek
5 października 2019 18:46

Wiezli kilo Marysi i tylko dozur policji?

Ewa
Ewa
7 października 2019 08:41
Reply to  Renek

A skąd takie dane? Kontrolowane przecieki? Ciekawe, że prokurator nic o tym nie wie…..

Edek
Edek
10 października 2019 06:32
Reply to  Renek

Kilo to masz e majtach z tyłu