Tymczasowy areszt i dozór policyjny dla sprawców czynnej napaści na policjantów.

8
1862

Sceny rodem z filmu sensacyjnego rozegrały się w zeszły czwartek pod pod jednym z miejskich dyskontów. Policjanci prowadzący działania wymierzone w handlarzy narkotyków zostali potrąceni przez auto, które nie zatrzymało się do kontroli. Dwaj młodzi mężczyźni poruszający się tym autem ranili trzech interweniujących funkcjonariuszy. Policjanci użyli broni palnej.

Przypominamy, że zarzut czynnej napaści na policjantów usłyszeli dwaj 24-latkowie z Siedlec, którzy podczas kontroli nie zastosowali się do poleceń funkcjonariuszy i próbowali uciec przed mundurowymi. Stróże prawa z Siedlec wspólnie z miejscowymi funkcjonariuszami prowadzili tego dnia działania wymierzone w handlarzy narkotyków.

– W piątek 27 września zostało wszczęte śledztwo w tej sprawie i zostały przedstawione zarzuty podejrzanym  – informuje Katarzyna Wąsak, prokurator rejonowa w Siedlcach. – Mężczyźni usłyszeli zarzuty z art 223 par 1 kodeksu karnego. Mówi on, że kto, działając wspólnie i w porozumieniu z inną osobą lub używając broni palnej, noża lub innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu albo środka obezwładniającego, dopuszcza się czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. – Prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie obu podejrzanych. Sąd Rejonowy w Siedlcach zastosował tymczasowy areszt jedynie wobec jednego z podejrzanych, natomiast wobec drugiego zastosował dozór policji. Prokuratura nie zgadza się z tą drugą decyzją sądu i będzie składać zażalenie w tej sprawie – wyjaśniła Katarzyna Wąsak.

Poprzedni artykułPijany kierowca uciekał przed policją
Następny artykułW cyklu z ciekawymi ludźmi – spotkanie z Wojciechem Sumlińskim

8 KOMENTARZE

  1. !!! Poszukujemy osób, które widziały czwartkową (26.09.2019) ,,strzelaninę” pod Biedronką w Łosicach lub mają na ten temat jakiekolwiek informacje. !!!

  2. W tym wypadku,to chłoptasiom w mundurkach odbiło.Przecież to oni { w mundurkach } używali niebezpiecznego narzędzia , jakim niewątpliwie jest broń palna.Przzecież Łosice to takie spokojne miasteczko.Tylko niektórzy chcąc zaistnieć w statystykach {przestępstw } sami je tworzą .

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.