Święto tańca

1
0

Słoneczna aura towarzyszyła świętu tańca w Łosicach, na hali ZSZ Nr 1 w Łosicach nie zabrakło pięknych, kolorowych strojów, dobrej muzyki i perfekcyjnych układów choreograficznych. Na XV Otwartym Turnieju Tańca Nowoczesnego spotkało się ponad 1200 tancerzy z Polski, którzy startowali w trzech kategoriach. Na parkiecie zobaczyliśmy pasję, talent i wielką miłość do tańca.

W turnieju udział zapowiedziało ponad 1200 tancerzy, którzy przyjechali do nas z: Sokołowa podlaskiego, Grodziska Mazowieckiego, Kotunia, Mrozów, Mordów, Siedlec, Legionowa, Łochowa, Łodzi, Tomaszowa Lubelskiego, Warszawy, Białegostoku, białej Podlaskiej, Mińska Mazowieckiego – mówiła Dorota Kozłowska, kierownik do spraw kultury w ŁDK. Nie zabrakło też uczestników z Łosic. Disco Dance, Show Dance, HIp Hop – to trzy konkurencje, w których zmierzyli się tancerze. Obejrzeliśmy 233 solówki, 77 duetów, 47 mini formacji i 68 formacji – wyliczała Dorota Kozłowska.

Poziom występujących artystów oceniała Komisja Sędziowska w składzie: Leszek Cichocki – od roku 2007 Sędzia Polskiej Federacji Tańca; Michał Gawron –  instruktor tańca, Sekretarz Zarządu Polskiej Federacji Tańca, Sędzia Polskiej Federacji Tańca; Anna Łukasiak –  sędzia Polskiej Federacji Tańca.

 

 

1 KOMENTARZ

Comments are closed.