Sukces Małgosi!

0
838

O produkcji roślinnej, hodowli bydła mlecznego i pracach związanych z szeroko pojętym rolnictwem wie bardzo dużo, na tyle dużo, że zdobyła tytuł laureatki XLIV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Małgorzata Kamińska, tegoroczna maturzystka ZS nr 3 RCKU w Łosicach ma już indeks w kieszeni, w dodatku może wybrać uczelnię na której będzie studiować.

Niezwykle ambitna, skromna, piękna i utalentowana absolwentka Zespołu Szkół nr 3 Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Łosicach wywalczyła tytuł laureatki prestiżowej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku produkcja roślinna. W konkursie, którego finał odbył się 28 maja na terenie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy zmierzyła się z równie zaangażowanymi, pasjonującymi się rolnictwem, młodymi ludźmi, którzy znaleźli się w czołówce po eliminacjach okręgowych.

Wywalczony tytuł laureata pozwala Małgosi na podjęcie studiów dziennych na wybranej uczelni oferującej kierunki rolnicze z całkowitym pominięciem procesu rekrutacji. Olimpijka podkreśla, że sukces zawdzięcza zarówno rodzicom, którzy zmotywowali ją do podjęcia nauki w RCKU, jak również nauczycielom, którzy wspierali ją w nauce i poświęcali czas na przygotowania do olimpiady.  – To jest przede wszystkim sukces moich rodziców, bo to oni zmotywowali mnie do podjęcia nauki w tej szkole. Sami też prowadzą gospodarstwo rolne. Od zawsze pomagałam w pracach związanych z jego prowadzeniem na miarę moich możliwości i umiejętności. W szkole natomiast spotkałam świetnych nauczycieli – poświęcili mi swój czas i zaangażowali się w przygotowanie mnie do olimpiady. Najwięcej wsparcia w tym zakresie otrzymałam od pana Piotra Stachowicza i pana Andrzeja Kalińskiego – mówi Małgorzata Kamińska, absolwentka RCKU w Łosicach, laureatka Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Tegoroczna maturzystka podkreśla, że wprawdzie wiedzę potrzebną do startu w olimpiadzie gromadziła przez wszystkie lata nauki, to jednak prawdziwe i intensywne przygotowania trwały dość krótko. – Jeśli mam być szczera to muszę przyznać, że na intensywne przygotowanie się do olimpiady poświęciłam ostatnie dwa tygodnie przed jej finałem. Wcześniej skoncentrowałam się całkowicie na przygotowaniach do matury. – wyjaśnia Małgosia.

Zdobycie tytułu laureata wspomnianej olimpiady to nie jedyny sukces uczennicy. Dwa lata temu znalazła się też w czołówce 30 laureatów Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Tegoroczne zwycięstwo dało jej prawo do podjęcia studiów dziennych na uczelniach, które prowadzą kierunki rolnicze z pominięciem procesu rekrutacyjnego, jednak Małgorzata nie jest do końca zdecydowana jaką uczelnię wybierze. – Zastanawiam się jeszcze nad wyborem uczelni. Muszę też sprecyzować kierunek studiów, jednak na chwilę obecną nie jestem w stanie podjąć decyzji, ale to oczywiste, że swoją przyszłość chciałabym związać właśnie z rolnictwem, z tego powodu wybrałam taką szkołę średnią i konsekwentnie będę kontynuowała naukę na takim kierunku. Podczas nauki w RCKU zdobyłam też uprawnienia operatora kombajnu zbożowego i wózka widłowego, co daje mi mnóstwo możliwości  – mówi Małgosia.

Organizatorem Olimpiady był Komitet Główny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Patronat honorowy nad konkursem sprawowały Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.