Stowarzyszenie w Serpelicach rozpoczęło świętowanie

Sala wypełniona po brzegi, listy gratulacyjne, wspomnienia, wzruszenia i piękny koncert – tak najkrócej można podsumować spotkanie inaugurujące obchody Jubileuszu 20-lecia Stowarzyszenia Przyjaciół Serpelic, Które odbyło się w  w restauracji „Urocza” Państwa Dudziaków w Serpelicach. W spotkaniu wzięło udział ponad 100 członków stowarzyszenia i ich gości. Spotkanie poprowadzili Prezes Grzegorz Arasymowicz oraz Prezes Senior dr Stanisław Arasymowicz.

Listy gratulacyjne na ręce Prezesa skierowali min. honorowy członek stowarzyszenia J.E. biskup o. Antoni Pacyfik Dydycz, Starosta Powiatu Łosickiego Bożena Niedzielak, Prezydent Miasta Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk oraz Rektor AWF w Białej Podlaskiej prof.dr hab. Jerzy Sadowski.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się O. Honoriusz Lisowski i O. Łukasz Szokaluk z parafii św. Piotra i Pawła w Serpelicach, Zastępca Prezydenta Miasta Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk, Wójt Gminy Sarnaki Andrzej Lipka i jego poprzednik Marian Waszczuk, radni gminy Sarnaki Justyna Filipiuk, Renata Dziwińska , Waldemar Kandziora, Daniel Tyszko, Dziekan AWF w Białej Podlaskiej dr Janusz Zieliński, Komendant OSP Sarnaki Leszek Szymaniuk i Prezes Fundacji „Mały jeździec” Ewa Osik.

Historię stowarzyszenia przypomniał jego pierwszy, wieloletni prezes dr Stanisław Arasymowicz, podkreślając zasługi i zaangażowanie członków i sympatyków, które przełożyło się na realizację setek inicjatyw wspierających społeczno-kulturalny rozwój Serpelic i okolic.

Prezes Grzegorz Arasymowicz przedstawił nową, związaną z obchodzonym jubileuszem akcję „Razem dla zdrowia i prawa”, w ramach której już ponad siedemdziesięciu mieszkańców gminy Sarnaki skorzystało z bezpłatnej,  kompleksowej pomocy lekarzy specjalistów i prawników. Prezes zadeklarował, że wychodząc naprzeciw ogromnym potrzebom stowarzyszenie będzie kontynuować akcję w przyszłym roku.

Zwieńczeniem uroczystości był koncert artystów wokalistów – Aleksandry Smerechańskiej z Teatru Studio Buffo w Warszawie, Bartka Sawickiego z grupy Voice oraz Agaty Arasymowicz z Serpelic.

Grzegorz Arasymowicz

 

One thought on “Stowarzyszenie w Serpelicach rozpoczęło świętowanie

Comments are closed.