Stadion miejski przejdzie metamorfozę

3
293

Nowa darń na płycie boiska, z budową systemu drenażu i nawodnienia, instalacja nowego oświetlenia, a także modernizacja bieżni i remont trybun dla kibiców – to część z zadań, jakie zostaną zrealizowane na stadionie miejskim dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Miasto pozyskało na ten cel aż milion złotych.  

Mimo że łosicki wniosek opiewał na kwotę 1,5 mln zł, a ostatecznie otrzymano 1 mln zł, miasto cieszy się z każdej złotówki. W związku z tym, że realizacja zadania winna być zakończona najpóźniej w grudniu 2022 roku, gmina przystępuje już do prac przygotowawczych. – Przystępujemy do opracowania dokumentacji, aby jak najszybciej ruszyć z realizacją inwestycji – informuje burmistrz Mariusz Kucewicz.

Z inwestycji cieszą się również mieszkańcy, bowiem to oni najczęściej korzystają z obiektu. – Lubię biegać i często korzystam z bieżni na stadionie. Jest to chyba jedyne bezpieczne i profesjonalne miejsce w mieście przeznaczone właśnie na taką aktywność sportową. Modernizacja podniesie komfort wszystkich amatorów sportu, jak i piłkarzy grających na boisku oraz kibicujących im osób – mówi mieszkanka miasta Aleksandra Czerko.

W podobnym tonie wypowiada się Piotr Popławski, członek grupy biegaczy “Pędzące Ślimaki” z Łosic. – To bardzo dobra wiadomość dla stale powiększającej się w mieście grupy entuzjastów sportu. Zarówno dla tej aktywnej na bieżni i murawie, jak i kibicującej na trybunach. Szczególnie, że zakres zaplanowanych prac jest szeroki i gruntownie zmieni oblicze naszego kluczowego obiektu sportowego. Jestem pewny, że po modernizacji jego atrakcyjność jeszcze wzrośnie i przyczyni się do dalszego rozwoju sportu w naszym mieście. Szczerze mówiąc, to już nie mogę doczekać się efektu finalnego – wyznaje.

– Ten obiekt służy nie tylko młodzieży, ale i dorosłym ludziom w każdym wieku i jeśli jest szansa i pomysł, żeby go unowocześnić i poprawić parę rzeczy to dlaczego nie? Stadion, równa się ruch w każdej postaci, to zaś równa się zdrowie – dodaje członkini grupy biegaczy Ewelina Siemionek.

Z inwestycji cieszy się również trener PUKS Jedynka, Marek Szaniawski. – Stadion niewątpliwie wymagał już remontu, dlatego bardzo się cieszę, że gmina pozyskała pieniądze na jego modernizację. Mam nadzieję, że zostanie przystosowany do standardów lekkoatletycznych, a planowane nawodnienie sprawi, że płyta boiska znów się zazieleni – zaznacza.

Dotacja pozwoli wymienić darń na płycie boiska. Wykonać system drenażu i nawodnienia, a także przyłącze kanalizacji deszczowej. Planuje się postawienie pompowni podnoszącej ciśnienie, budowę systemu oświetlenia i nagłośnienia oraz modernizację infrastruktury towarzyszącej. Odnowiona będzie bieżnia oraz trybuny dla kibiców. Przewidywany koszt realizacji inwestycji to 1,5 mln zł.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.