Spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk

0
39

Łosicki Dom Kultury oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Łosicach zapraszają na kolejne spotkanie autorskie on-line. Tym razem gościem będzie Małgorzata Gutowska-Adamczyk – pisarka, autorka ponad 20 książek, historyk teatru, scenarzystka filmowa oraz dziennikarka, autorka dialogów m. in. do znanego serialu “Na wspólnej”.

Autorka „Fortuny i namiętności” w swojej karierze pracowała również jako nauczycielka języka polskiego i łaciny w Liceum Ogólnokształcącym w Mińsku Mazowieckim. Jest absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej. Prywatnie jest żoną reżysera filmowego Wojciecha Adamczyka. Pisarka zadebiutowała w 2002 roku powieścią “110 ulic”. Książka opowiada o życiu Michała, który ma praktycznie wszystko: bogatych rodziców i co za tym idzie – wspaniały start w przyszłość. Wszystko zmienia się, kiedy musi wraz z rodziną przeprowadzić się do mieściny znacznie oddalonej od Warszawy. Na szczęście jego najgorsze przeczucia wcale się nie sprawdzają.

Magdalena Gutowska-Adamczyk jest autorką ponad 20 książek, za które bywa bardzo często nagradzana. W 2012 roku otrzymała wyróżnienie książki roku dla pozycji “Cukiernia Pod Amorem” przez portal Granice.pl. Jedną z jej najnowszych powieści są wydane w 2015 roku “Kalendarze”. Jest to przede wszystkim powieść o dzieciństwie, która stanowi jednocześnie pochwałę prostego i pełnego zwyczajnego ciepła życia. Jej książki zostały przetłumaczone na języki: bułgarski, macedoński i ukraiński.

Spotkanie autorskie odbędzie się w formie on-line w czwartek, 17 grudnia od godz. 18.00. Link do transmisji będzie dostępny na naszej stronie internetowej: www.biblosice.wordpress.com oraz na profilach na Facebooku: www.facebook.com/ldklosice i www.facebook.com/mgbplosice .

Spotkanie autorskie odbędzie się w ramach zadania Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Łosicach pt. „Książka – Twój – Nasz Przyjaciel“, które dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Promocja czytelnictwa.

KGn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.