Spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk

0
41

Łosicki Dom Kultury oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Łosicach zapraszają na kolejne spotkanie autorskie on-line. Tym razem gościem będzie Małgorzata Gutowska-Adamczyk – pisarka, autorka ponad 20 książek, historyk teatru, scenarzystka filmowa oraz dziennikarka, autorka dialogów m. in. do znanego serialu “Na wspólnej”.

Autorka „Fortuny i namiętności” w swojej karierze pracowała również jako nauczycielka języka polskiego i łaciny w Liceum Ogólnokształcącym w Mińsku Mazowieckim. Jest absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej. Prywatnie jest żoną reżysera filmowego Wojciecha Adamczyka. Pisarka zadebiutowała w 2002 roku powieścią “110 ulic”. Książka opowiada o życiu Michała, który ma praktycznie wszystko: bogatych rodziców i co za tym idzie – wspaniały start w przyszłość. Wszystko zmienia się, kiedy musi wraz z rodziną przeprowadzić się do mieściny znacznie oddalonej od Warszawy. Na szczęście jego najgorsze przeczucia wcale się nie sprawdzają.

Magdalena Gutowska-Adamczyk jest autorką ponad 20 książek, za które bywa bardzo często nagradzana. W 2012 roku otrzymała wyróżnienie książki roku dla pozycji “Cukiernia Pod Amorem” przez portal Granice.pl. Jedną z jej najnowszych powieści są wydane w 2015 roku “Kalendarze”. Jest to przede wszystkim powieść o dzieciństwie, która stanowi jednocześnie pochwałę prostego i pełnego zwyczajnego ciepła życia. Jej książki zostały przetłumaczone na języki: bułgarski, macedoński i ukraiński.

Spotkanie autorskie odbędzie się w formie on-line w czwartek, 17 grudnia od godz. 18.00. Link do transmisji będzie dostępny na naszej stronie internetowej: www.biblosice.wordpress.com oraz na profilach na Facebooku: www.facebook.com/ldklosice i www.facebook.com/mgbplosice .

Spotkanie autorskie odbędzie się w ramach zadania Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Łosicach pt. „Książka – Twój – Nasz Przyjaciel“, które dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Promocja czytelnictwa.

KGn

Reklama