Śmierć na drodze

W zeszłym tygodniu łosicka policja interweniowała w następujących zdarzeniach:

Amfetamina
6 września 2017 roku w Łosicach policjanci Wydziału Kryminalnego zabezpieczyli u 23 letniego mieszkańca Łosic ponad 2 gramy amfetaminy. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Odpowie za posiadanie środków odurzających.

Poszukiwany
6 września 2017 roku w miejscowości Sarnaki łosiccy policjanci działając na podstawie Sądowego Nakazu Doprowadzenia zatrzymali poszukiwanego 63 letniego mieszkańca gminy Sarnaki. Mężczyzna został doprowadzony i osadzony w Zakładzie Karnym w Siedlcach.

Nietrzeźwy kierujący
6 września 2017 roku w miejscowości Dziadkowski policjanci łosickiej drogówki zatrzymali 38 letniego mieszkańca Parczewa kierującego samochodem ciężarowym marki Iveco pod działaniem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,44 promila alkoholu w organizmie.

Wypadek drogowy
8 września 2017 roku na odcinku trasy DK-19 Sarnaki – Platerów 60 letni mieszkaniec Białego stoku kierując samochodem osobowym marki Skoda na łuku jezdni nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków drogowych w wyniku czego zjechał z drogi i wpadł do przydrożnego rowu. W zdarzeniu obrażeń ciała doznała 61 letnia pasażerka samochodu, która została przewieziona do Szpitala Powiatowego w Łosicach. W chwili wypadku kierujący był trzeźwy. Policja prowadzi dalsze czynności w tej sprawie.

Kradzież
7 września 2017 roku z pola w miejscowości Szańków nieznany sprawca dokonał kradzieży trzech pojemników na owoce /kistenów/. Pokrzywdzony, 51 letni mieszkaniec Łosic oszacował wartość strat na 1500 złotych.

Wypadek śmiertelny
9 września 2017 roku w miejscowości Puczyce doszło do wypadku drogowego, w którym na skutek potrącenia śmierć poniósł 43 letni mieszkaniec gminy Platerów. Drugi uczestnik zdarzenia kierujący bliżej nieustalonym pojazdem zbiegł z miejsca nie udzielając pomocy potrąconemu mężczyźnie. Policjanci w wyniku podjętych intensywnych czynności wytypowali pojazd, który mógł uczestniczyć w wypadku. W trakcie jego oględzin ujawniono uszkodzenia powstałe w zdarzeniu. Do sprawy zatrzymano 35 letniego właściciela pojazdu. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie, niebawem usłyszy zarzuty.

asp. sztab. Tomasz Zozula

Fot. OSP Platerów