Skoczyły po piwko

0
831
W zeszłym tygodniu łosicka policja interweniowała w następujących zdarzeniach:
Zatrzymane dwie sprawczynie włamania
20 maja 2019 roku w miejscowości Niemojki dwie kobiety w wieku 30 i 31 lat pochodzące z terenu Siedlec po wybiciu szyb dokonały włamania do magazynu sklepu spożywczego skąd ukradły 60 butelek piwa. Właścicielka sklepu, 56 letnia mieszkanka gminy Łosice oszacowała łączną wartość strat na kwotę 1300 złotych. Sprawczynie zostały zatrzymane i osadzone w policyjnym areszcie. W trakcie przesłuchania przyznały się do winy
Oszustwo
21 maja 2019 roku do KPP Łosice zgłosił się, 39 letni mieszkaniec gminy Olszanka, który złożył zawiadomienie o doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem. Pokrzywdzony prowadząc działalność gospodarczą wykonał dla warszawskiej firmy usługę za kwotę ponad 4 000 złotych, za którą nie otrzymał zapłaty.
Groźby karalne
21 maja 2019 roku do łosickiej komendy zgłosiła się, 65 letnia mieszkanka gminy Platerów, która złożyła zawiadomienie o przestępstwie. 8 maja b.r. w miejscowości Rusków, 41 letni mieszkaniec tej samej gminy groził pokrzywdzonej pozbawieniem życia. Groźby te wzbudziły obawę, że mogą zostać spełnione.
Uszkodzenie mienia
23 maja 2019 roku do KPP w Łosicach zgłosił się 58 letni mieszkaniec gminy Platerów, który złożył zawiadomienie o zniszczeniu mienia. W okresie 5-15 maja b.r. w miejscowości Myszkowice nieznany sprawca dokonał uszkodzenia 4 szyb w oknach świetlicy wiejskiej. Wartość strat została oszacowana na kwotę 1200 złotych.
Nietrzeźwy kierujący
24 maja 2019 roku w miejscowości Ostromęczyn, 23 letni mieszkaniec Łosic kierując samochodem marki Opel na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem zjechał z jezdni na pobocze gdzie samochód dachował. Kierujący znajdował się pod działaniem alkoholu. Badanie wykazało 1,6 promila alkoholu w organizmie.
asp. szt. Tomasz Zozula