Sesja Rady Gminy w Łosicach.

0
8

 

Reklama

ll32

Wczoraj o godzinie 13 rozpoczęła się sesja Rady Gminy,na której  omawiano wiele ważnych spraw dotyczących uchwał z zeszłego roku jak i z obecnego. Poruszano również tematy budżetu Gminy Łosice oraz planowanych inwestycji .

W 2012 roku zrealizowano 62 uchwały ,a w realizacji jest ok. 30. Komisja rewizyjna i członkowie Rady Gminy zaopiniowali pozytywnie  udzielenie absolutorium  Burmistrzowi Miasta I Gminy Łosice z tytułu wykonania budżetu za rok 2012.

Uchwały na 2013 r dotyczą głównie inwestycji w projekty przebudowy dróg  nawierzchniowych i  kanalizacyjnych na terenie Łosic i  okolicznych wsi w  Gminie Łosice oraz modernizacji drogi w Zakrzu  której  dofinansowanie ma wynieść  60 tys zł.

W planach inwestycyjnch wzięto pod uwagę remonty świetlic  w Łuzkach ,  Woznikach oraz  Patkowie, placów zabaw w Rudniku i Niemojkach.

Ponadto Urząd Miasta i Gminy Łosice wniósł skargę kasacyjną do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w zwiazku ze zniesieniem opłat za świadczenia w przedszkolach publicznych o których mówi uchwała z 2005 r. Zaś MiG jest za tym, aby ostała się uchwała z 2011 r mówiąca o tym , że każda kolejna godzina po przebytych 5 w przedszkolu przez dziecko jest płatna 2 zł.

Tematem,który wywołał ogromną dyskusję wsród obecnych na sesji , była uchwała opłaty za odpady komunalne.Nastąpią zmiany w opłatach miesięcznych , 11 zł-odpady nie poddane segregacji,7 zł- odpady segregowane. Mieszkańcy swoich posesji z Łosic i okolic dostaną worki w kolorach takich  jak kontenery do segregacji smieci.Przetarg  w sprawie wywozu śmieci  wygrał KOM-GAZ ,cena jaką oferował była niższa  od tych proponowanych przez inne firmy z Białegostoku czy Ostrołęki  startujacych w przetargu .Ustalony będzie harmonogram wywożenia śmieci  przez  Kom-gaz.Odpady śmieciowe innych gabarytów i elektrośmieci będą zabierane raz na kwartał.

Reklama
Poprzedni artykułPewny tytoń
Następny artykułTytoń do palenia