Są pieniądze na place zabaw

Mieszkańcy miasta mają kolejny powód do radości. 26 stycznia podpisano umowę na budowę siedmiu placów zabaw na terenie miasta i gminy Łosice. Dodatkowo w ramach projektu wybudowana zostanie altana przy jednej ze świetlic wiejskich, a przy łosickim zalewie stanie nowe urządzenie do street workoutu.

W Siemiatyckim Ośrodku Kultury burmistrz Łosic Mariusz Kucewicz i skarbnik Małgorzata Łaska podpisali umowę z marszałkiem województwa podlaskiego Jerzym Leszczyńskim i członkiem Zarządu Województwa Podlaskiego Stefanem Krajewskim na budowę siedmiu placów zabaw w mieście i gminie Łosice.

– Pieniądze trafiły do nas za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Tygiel Doliny Bugu, gdzie złożone zostały wnioski o dofinansowanie. Bardzo dziękuję za docenienie naszych projektów. Mam nadzieję, że nowe instalacje przyniosą radość najmłodszym, jak również ich opiekunom – skomentował burmistrz Mariusz Kucewicz.

W Łosicach place zabaw powstaną przy Przedszkolu Samorządowym nr 2 oraz przy ulicy Radzyńskiej, niedaleko Zespołu Szkół nr 3 RCKU. Dodatkowo miejski zalew wzbogaci się o nowe urządzenie rekreacyjne typu workout (trening siłowy na powietrzu).

Jak informuje burmistrz Kucewicz, place zabaw powstaną również w Łuzkach, Chotyczach, Czuchlebach, Woźnikach i Zakrzu. Dodatkowo w Rudniku przy świetlicy wiejskiej zostanie wybudowana altana. Wszystko zostanie zrealizowane w ramach dwóch projektów z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Projekt obejmujący miasto Łosice opiewa na 64,9 tys. zł, w tym dofinansowanie wynosi 41,3 tys. zł. Z kolei projekt obejmujący pozostałe miejscowości ma wartość 175,4 tys. zł, z czego dotacja stanowi 111,6 tys. zł.

 

One thought on “Są pieniądze na place zabaw

Comments are closed.