Są pieniądze na remont hali i bieżni

0
232

Do Łosic i Platerowa trafi kolejne wsparcie w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej. Dzięki pozyskanym funduszom możliwa będzie modernizacja hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łosicach, oraz modernizacja istniejącej bieżni na stadionie sportowym w Platerowie.

Modernizacja hali sportowej oraz bieżni na stadionie to dwa zadania, które uzyskały dofinansowanie samorządu wojewódzkiego w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej. Na ten cel do Łosic trafi 80 tys zł, a do Platerowa aż 100 tys zł. Jest to już trzecia edycja tego instrumentu na którą przeznaczono w sumie niebagatelną kwotę 10 mln. zł.

– Tegoroczna edycja programu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Wpłynęło do nas 235 wniosków o wsparcie, a kwota dofinansowania, o jaką ubiegali się samorządowcy, przekroczyła trzykrotnie pulę, którą przeznaczyliśmy na realizację programu. To pokazuje, że inicjatywa jest potrzebna. Samorządowcy widzą realne efekty nie tylko w swoich gminach, ale też u sąsiadów. I aplikują o wsparcie. Z rozmów z beneficjentami wiemy, że często pomoc z budżetu Mazowsza domyka budżet takiego przedsięwzięcia – mówi Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Przypomnijmy, że poszczególne samorządy mogły złożyć tylko jeden wniosek. Musiał on też dotyczyć tylko jednego zadania. Przy czym kwota dofinansowania nie mogła przekroczyć 200 tys zł. Nie mogła również wynieść więcej niż 75 procent kosztów kwalifikowalnych. W całym subregionie siedleckim zrealizowanych zostanie 29 projektów, a udzielone wsparcie wyniesie ponad 2 mln 652 tys. zł.

Wnioski złożone przez  miasto i gminę Łosice oraz przez gminę Platerów przeszły pozytywnie ocenę i ostatecznie uzyskały dofinansowanie.  Należy się spodziewać, że już niedługo ruszą remonty obu obiektów, a mieszkańcy wkrótce będą mogli cieszyć się odmienioną szkolną halą sportową oraz korzystać z nowoczesnej bieżni na stadionie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.