Są już pieniądze na modernizację dróg Meszkach, Hruszewie, Bużce i Wólce Nosowskiej.

1
325

Blisko pół miliona złotych trafiło do czterech gmin powiatu łosickiego z przeznaczeniem na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Umowy na wsparcie z samorządem Mazowsza już zostały podpisane. Wkrótce ruszą inwestycje w Meszkach, Hruszewie, Bużce i Wólce Nosowskiej.

Już wkrótce, dzięki wsparciu samorządu województwa mazowieckiego w czterech gminach powiatu łosickiego zrealizowane zostaną inwestycje w ramach ochrony gruntów rolnych i leśnych. 155 tys zł dofinansowania trafiło do gminy Łosice, która przebuduje drogę w Meszkach, po 95 tys. zł otrzymały gminy Platerów i Sarnaki, na przebudowę dróg w Hruszewie i Bużce, natomiast 115 tys zł. wsparcia otrzymała gmina Stara Kornica na modernizację drogi w Wólce Nosowskiej. Stosowne umowy podpisały członkinie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska oraz beneficjenci.

Przypominamy, że w ramach ogłoszonego w 2019 r. naboru na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych oraz budowę i renowację zbiorników wodnych służących małej retencji wpłynęło łącznie 427 wniosków, z których 300 otrzymało dofinansowanie, wśród nich znalazły się wymienione inwestycje z terenu powiatu łosickiego.

– To ważne i w wielu przypadkach długo wyczekiwane inwestycje. Z punktu widzenia rolników dobra i przejezdna w każdych warunkach pogodowych droga to szansa na sprawne dotarcie do miejsca pracy. Natomiast modernizacja zbiorników retencyjnych z pewnością wpłynie na zwiększanie zasobów wody, które można wykorzystywać na polach uprawnych, co z kolei jest niezwykle istotne zwłaszcza w okresach suszy – mówi Janina Ewa Orzełowska członek zarządu województwa mazowieckiego.

– Modernizacja czy budowa dróg to bardzo kosztowne inwestycje. Niestety w przypadku wielu samorządów często trudne do zrealizowania ze względu na ograniczony budżet. Tym bardziej cieszę się, że udało nam się wygospodarować środki, które pomogą rozwinąć sieć dróg na terenach wiejskich – dodaje Elżbieta Lanc członek zarządu województwa mazowieckiego.

Samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył na ten cel w sumie ponad 30 mln zł. Dzięki temu wsparciu samorządowcy z subregionu siedleckiego zrealizują w sumie 60 inwestycji, w tym 4 w powiecie łosickim.

1 KOMENTARZ

  1. Wreście będzie zrobiona nieszczęsna droga na pograniczu dwóch Gmin ( Platerów – Łosice ) chodzi o drogę ze stromym zjazdem Meszki – Falatycze !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.