Ruszyła Operacja Czysta Rzeka

0
103

Ruszyła Operacja Rzeka 2020 czyli ogólnopolska akcja sprzątania rzek w linii brzegowej oraz korycie, a także w bezpośredniej okolicy sąsiadującej z rzeką. Akcja w roku 2020 będzie trwała od 1 marca do 30 kwietnia, w tym akcja główna Operacji Czysta Rzeka 2020 odbędzie się 18 kwietnia.

Projekt jest organizowany w oparciu o powoływane lokalne sztaby, które zgłaszają chęć udziału na zasadach wolontariatu. Otwarcie zgłoszeń sztabów rozpoczęło się 22 lutego. – Po pierwszych 6 dniach rejestracji mamy ponad 40 sztabów, w tym jeden sztab w Irlandii! – cieszy się Daniel Parol, pomysłodawca projektu. – To co się zadziało w ciągu ostatnich 6 dni, podobnie jak w roku ubiegłym przekroczyło nasze najśmielsze wyobrażenia. Jesteście wielcy! Warto jednak pamiętać, że sama rejestracja szefa sztabu nie oznacza jeszcze zarejestrowania Sztabu – wyjaśnia odsyłając na stronę akcji – www.operacjarzeka.pl/system/zaloz-sztab

Reklama

– Organizatorzy sztabów otrzymają w ramach projektu niezbędne wyposażenie oraz koszulki i workoplecaki, a także materiały promocyjne i komplet materiałów informacyjnych. W ramach projektu Szefowie Sztabu wspólnie z organizatorem, będą organizować zabranie przez lokalne samorządy lub operatorów zgłoszonych kontenerów po zakończeniu sprzątania. Zwieńczeniem akcji będzie podsumowanie rezultatów działania oraz spotkanie uczestników, które organizuje każdy ze sztabów lokalnych. W głównym sztabie Operacji Rzeka na Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim 2 maja 2020 r. planuje się wieczór podsumowujący akcję. W tej części wydarzenia ogłoszone zostaną wyniki projektu oraz przedstawione zostaną plany na przyszłość – wyjaśnia Daniel Parol.

Reklama
Poprzedni artykułhiopoterapia
Następny artykułWalczymy o zdrowie Kacperka