Ruszyła Fotograficzna Kapsuła Czasu

0
316
Fotografia dokumentalna, reportażowa, portretowa czy artystyczna, to tylko niektóre z rodzajów fotografii które poznają uczestnicy warsztatów pn. „Fotograficzna kapsuła czasu”. Organizatorem projektu jest Powiatowe Stowarzyszenie Animatorów Kultury w Łosicach, natomiast partnerami są Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Miasto i Gmina Łosice. Prowadzącym warsztaty w ten weekend jest uznany fotograf Mariusz Forecki, który był wielokrotnie nagradzany w konkursach fotografii prasowej
Projekt pn. „Fotograficzna kapsuła czasu” ma na celu pokazać prawdziwe oblicza Mazowszan, szczególnie z terenu miasta i gminy Łosice, a także przedstawić ciekawe, wartościowe i oryginalne miejsca oraz zatrzymać w kadrze najbardziej nietypowe i charakterystyczne wydarzenia czy specyficzne dla regionu profesje i rzemiosła. Jest ukłonem w stronę wydanego w 2019 roku albumu, w którym znalazły się archiwalne rodzinne zdjęcia łosiczan. Album o symbolicznym tytule „Łosiczan portret własny” pozwolił na zachowanie w pamięci ludzi, miejsc i klimatu starych Łosic.
Realizując projekt Powiatowego Stowarzyszenia Animatorów Kultury w Łosicach pn. „Fotograficzna kapsuła czasu”, którego partnerem jest samorząd województwa mazowieckiego oraz miasto i gmina Łosice, uczestnicy warsztatów stworzą fotografie na których z reporterską precyzją nakreślają postaci współczesnych mieszkańców.
Warsztaty mają charakter trzech weekendowych zjazdów, podczas których uczestnicy poznają wybrane techniki fotografii. Zwieńczeniem projektu będzie powarsztatowa wystawa najlepszych zdjęć.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego

Reklama
Poprzedni artykułWaga samochodowa 50-60 ton Producent
Następny artykułMontaż inteligentnych domów, ogrodów i bram