Rozdali już 3 tysiące maseczek i 1,5 tysiąca przyłbic

0
210

Ponad 3 tys maseczek i 1500 przyłbic rozdano mieszkańcom miasta oraz szpitalom, przychodniom, służbom i sprzedawcom. Łosicka akcja szycia maseczek i wykonywania przyłbic zrzesza wielu wolontariuszy, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas w trosce o bezpieczeństwo innych a mimo to potrzeby ciągle są wielkie. 15 i 16 kwietnia strażacy z OSP wyposażali w maseczki seniorów oraz podopiecznych MGOPS. Partnerem akcji jest samorząd miasta i gminy.

Obowiązek noszenia w miejscach publicznych maseczek, lub zasłaniania ust i nosa w inny sposób obowiązuje od czwartku 16 kwietnia na terenie całego kraju, w związku z wprowadzeniem nakazu w mieście ruszyła akcja dostarczania maseczek dla seniorów i podopiecznych MGOPS, której partnerem jest samorząd miasta i gminy. Mieszkańcom w ciągu dwóch dni akcji rozdano ponad 3 tys. bawełnianych maseczek wielokrotnego użytku uszytych przez panie m.in. z grupy “Łosice szyją maseczki”. Swój wkład w akcję mają również panowie, którym powierzono wykonywanie przyłbic – zrobili ich, jak dotąd ponad 1500. Zarówno maseczki, jak i przyłbice trafiły już do części mieszkańców oraz szpitali i pogotowia w Siedlcach, Łukowie, Łosicach, Radzyniu Podlaskim, Białej Podlaskiej, Sokołowie Podlaskim, Lublinie, a także do wielu przychodni zdrowia, policji, strażaków PSP i OSP, urzędów i sprzedawców.

– Chociaż wolontariusze dają z siebie wszystko, nie są w stanie zaopatrzyć w maseczki wszystkich mieszkańców, dlatego akcja skierowana jest w pierwszej kolejności do seniorów i osób najbardziej narażonych. Pierwotnym celem jaki przyświecał organizatorom, było zaopatrzenie tych którzy stoją „na pierwszej linii frontu”. W ramach akcji uszyto już ponad 2000 maseczek i zrobiono ponad 1500 przyłbic – wyjaśnia burmistrz Mariusz Kucewicz.

Łosiczanie nie składają maszyn, bowiem w dalszym ciągu trwa produkcja, a osoby chętne do pomocy są mile widziane. – Mamy materiały, gumki itp. ale potrzebujemy rąk do szycia – bo potrzeby są wielkie. Masz maszynę, chcesz pomóc – zgłoś się do nas, a wszystko Ci powiemy i dowieziemy – apeluje dyrektorka łosickiego Domu Kultury, Dorota Kozłowska – koordynatorka akcji.

Osoby chcące zaangażować się w akcję szycia maseczek i wykonywania przyłbic proszone są o kontakt telefoniczny 500 083 154 – Agnieszka, 577 566 444 – Dorota.