Remont na ul. św Stanisława

0
248

120 tys. zł – tyle dołoży miasto powiatowi na przebudowę ulicy i miejsc postojowych przy ul. św. Stanisława w Łosicach. Inwestycja właśnie ruszyła i dzięki wsparciu już we wrześniu dzieci bezpiecznie dojdą do przedszkola po nowej kostce, a jadące tamtędy auta nie będą musiały omijać wielkich dziur w nawierzchni.

Nowoczesny blok, przedszkole, zabytkowy kościółek i osiedle domów jednorodzinnych – to wszystko znajduje się przy ulicy św. Stanisława, będącej pod zarządem powiatu. Od wielu lat mieszkańcom doskwierały tam dziury, brak chodników dla pieszych i ogromne kałuże. Bezskutecznie zabiegali o remont, zwracali też uwagę na kwestie bezpieczeństwa w tym rejonie. Z pomocą przyszło jednak miasto. 16 lipca radni jednogłośnie przegłosowali uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej powiatowi na przebudowę ulicy i miejsc postojowych na odcinku od ul. Bialskiej do ul. 1-go Maja.

Deklaracje o udzieleniu wsparcia powiatowi padły już w zeszłym roku. – Z radnymi uczestniczyliśmy w obradach komisji budżetowej powiatu oraz w spotkaniu w Zarządzie Dróg Powiatowych. Przeznaczyliśmy dla powiatu 120 tys. zł. Resztę zadań, m.in. wyłonienie wykonawcy i przeprowadzenie procedury będzie prowadził ZDP – informował na sesji burmistrz Mariusz Kucewicz. Ulica ma być gotowa do końca sierpnia. Za wywiązanie się z obietnic miejskim radnym podziękował wicestarosta Stefan Iwanowski. – Jestem pewny, że wszystkim nam zależy, by nasze miasto piękniało – dodał.

Koszt całego zadania to kwota 157 643 zł, z czego miasto dokłada 120 000 zł, natomiast wykonanie dokumentacji technicznej sfinansował inwestor budynku wielorodzinnego.

Foto: Miasto i Gmina Łosice/Facebook