Punkt konsultacyjny programu “Czyste Powietrze” już wkrótce w Łosicach

2
270

Na mapę punktów konsultacyjnych rządowego programu “Czyste Powietrze” już niedługo trafią Łosice. Deklarację współpracy z Ministerstwem Środowiska i Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie podpisali starosta Katarzyna Klimiuk i wicestarosta Stefan Iwanowski.

Punkt konsultacyjny powstanie w siedzibie starostwa, dzięki zainicjowanym przez powiat współpracy z resortem środowiska oraz Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Będzie to kolejne takie miejsce w województwie mazowieckim.

Beneficjenci programu uzyskają tu potrzebne informacje dotyczące sposobu i możliwości korzystania z rządowego dofinansowania związanego z poprawą efektywności energetycznej i zmniejszeniem emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery z istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Dowiedzą się też jak uniknąć emisji zanieczyszczeń powietrza z nowo budowanych obiektów.

Współpraca WFOŚiGW ze starostwami będzie przebiegała w oparciu o umowę użyczenia części nieruchomości wraz z wyposażeniem, w tym stanowiskiem komputerowym z dostępem do internetu, które zostaną wykorzystane w celu wspólnej realizacji Programu Priorytetowego Czyste Powietrze na terenie powiatu. – My zapewnimy w trakcie trwania umowy profesjonalną obsługę ekspercką oraz wsparcie w zakresie logistyczno-administracyjnym – zapewnia jego prezes zarządu, Anna Ewa Król.

Rządowym wsparciem obejmowane są przedsięwzięcia mające na celu ograniczenie lub uniknięcie niskiej emisji związane z podnoszeniem efektywności energetycznej oraz wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Wsparcie obejmuje wymianę źródeł ciepła starej generacji, instalację urządzeń i instalacji spełniających nowe wymagania techniczne, a także zastosowanie odnawialnych źródeł energii (kolektory słoneczne, mikroinstalacje fotowoltaiczne) i wykonanie termomodernizacji.

Foto: Starostwo Powiatowe w Łosicach

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jolanta
Jolanta
31 lipca 2019 09:34

Dla kogo te czyste powietrze- chyba nie dla wszystkich, ja chcę założyć panele słoneczne lecz w programie nie mam możliwości otrzymania dofinansowania jedyna możliwość to pożyczka – nie wchodzi w rachubę

Zbych
Zbych
7 sierpnia 2019 21:27

Po co te czyste powietrze jak wali kurnikami