Pozytywnie zakręcony na punkcie klocków Lego

0
358

Okazuje się, że układanie klocków to nie tylko rozrywka zarezerwowana dla dzieci. Przekonał nas o tym Michał, dla którego tworzenie konstrukcji z klocków Lego stało się pasją i sposobem na wypełnienie czasu wolnego. Przedstawiamy Państwu zatem jego sylwetkę i wpisujemy na listę osób pozytywnie zakręconych. Otwieramy tym samym nowy cykl, w którym z chęcią pokażemy Wasze pasje, hobby i nietypowe zainteresowania. 

Dlaczego kręcą Cię akurat klocki?
Przecież klocki dają niezliczone możliwości tworzenia tysięcy kombinacji z różnych elementów, tworzenia konstrukcji, budowania makiet czy nawet tworzenia różnych światów (na przykład klocki z serii CITY i Piraci – które, swoją drogą na chwilę obecną nie posiadają nowych zestawów prócz z LEGO IDEAS). Lubię patrzeć jak z wielu pojedynczych elementów powstają nietypowe i oryginalne konstrukcje. Mimo, że efekt końcowy nie zawsze jest powalający, to naprawdę wielką radość sprawia mi możliwość tworzenia.

Skąd pomysł na taką zabawę?
Chyba każdy z nas czasem potrzebuje swoistej ucieczki od rzeczywistości, potrzebuje miejsca w którym może pobyć sam i nie myśleć o problemach człowieka dorosłego. Klocki to dla mnie właśnie taki sposób na to, by chociaż na chwilę zapomnieć o wszystkim i skoncentrować się tylko na jednej rzeczy. W ciszy i spokoju. A kiedy budowla, model bądź inna konstrukcja jest już gotowa, (powiedzmy, że np. po 10 godzinach składania) to powiem szczerze że jestem dumny z tego czego udało mi się dokonać. Lubię później od czasu do czasu spoglądać na gotowe konstrukcje które stoją w gablotach – mogę sobie westchnąć i pomyśleć „Jest dobrze”. Ucieczka w układanie klocków to taki mój prywatny sposób na odreagowanie, wyciszenie się oraz odzyskanie równowagi, a także sposób na podniesienie samooceny – bowiem każda kolejna konstrukcja, która zasila moją kolekcję cieszy  niezmiernie.

Co tworzysz z klocków?
Najbardziej lubię budować modele kamienic z serii CREATOR. Każda z nich wygląda inaczej i każdą buduje się inaczej. Chcąc być szczerym muszę powiedzieć, że oczywiście nie zawsze budowanie danego projektu jest aż tak fascynujące jak zakładałem na początku. Może się zdarzyć i taka sytuacja w której wykonanie projektu nudzi, bądź zwyczajnie nie porywa. Niemniej jednak, w moim przypadku, sytuacje takie są dość rzadkie, staram się wybierać modele z rozwagą. Ostatnio złapałem zajawkę na starą serię LEGO PIRACI i koncentruję się na zdobyciu tych właśnie zestawów – chciałbym zgromadzić statki pirackie, różnego rodzaju wyspy i pozostałe elementy serii.

Czy zawsze trzymasz się schematów? Czy może sam też tworzysz własne modele?
Na chwilę obecną raczej trzymam się schematów i na chwilę obecną niczego sam nie tworzę. Wybieram takie zestawy które mi się naprawdę podobają. Nie ma co ukrywać – nie jest to tanie hobby i czasem trzeba wszystko sobie dokładnie przemyśleć czy dany zestaw kupić czy nie. Bywa i tak, że podejmuję jednak decyzję spontanicznie i wtedy gdy coś co mi się po prostu podoba od razu w głowie kiełkuje mi myśl „Muszę to mieć!!!”. Chciałbym wygospodarować trochę miejsca na jakiś przytulny warsztacik gdzie miałbym posegregowane klocki – na przykład według kolorów albo tematyki. Kto wie może za jakiś czas będę tworzyć coś własnego?

Czy klocki są dla wszystkich?
Trudne pytanie. Każdy jest inny więc zainteresowania są różne. Lecz myślę że jednak tak – klocki to rozrywka dla każdego. Przecież dziadkowie z wnukami też mogą razem budować swoje wymyślone konstrukcje. Klocki są na tyle wszechstronne i uniwersalne, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dzieci, nastolatki i starsi.

Masz jakieś plany/marzenia związane ze swoją pasją? Może marzy Ci się jakaś wystawa bądź udział w konkursie?
Marzenia… Na początku chciałbym może pojechać do LEGOLANDU w Danii. Odwiedzić wesołe miasteczko o tematyce… – oczywiście o tematyce LEGO!!! Chciałbym też mieć jak najwięcej miejsca na zestawy. Marzy mi się poddasze albo piwnica zagospodarowane właśnie na klocki. Marzy mi się, też taki mój mały własny kąt gdzie mógłbym w spokoju budować bądź tworzyć autorskie konstrukcje. I chciałbym jeszcze mieć tam gablotki tematyczne.  Spytałaś czy chciałbym wziąć udział w wystawie lub konkursie – myślę, że wystawa to jeszcze na razie nie dla mnie, ale konkurs jak najbardziej. Lego wprowadziło serie LEGO IDEAS, gdzie te zestawy są tworzone przez użytkowników – takich zapaleńców jak ja. Projekt konstrukcji można przesłać do Lego, następnie odbywa się głosowanie i jeśli dana konstrukcja zdobędzie 10 tys głosów jest spora szansa że dana konstrukcja autorska trafi do sprzedaży – co jest oczywiście ogromnym wyróżnieniem.

Gdzie można obejrzeć Twoje prace z klocków Lego?
Najszybciej znajdziecie mnie na Facebooku na profilu Strefa Klocków oraz na kanale Youtube o tej samej nazwie. Opowiadam tam o konkretnych konstrukcjach, modelach i seriach klocków, buduję oraz recenzuję – zapraszam, może i ktoś z Was polubi klocki tak samo jak ja.