Pożary rżysk i suchej roślinności

5
3

W minionym tygodniu na terenie powiatu łosickiego odnotowano osiem interwencji związanych z pożarami rżyska i suchej roślinności. W powstałych zdarzeniach nie odnotowano strat.  Przyczyną pożarów była nieostrożność osób dorosłych przy posługiwaniu się ogniem otwartym w tym papierosy i zapałki. W działaniach brało udział łącznie 17 zastępów Straży Pożarnej.

Ponadto Strażacy zabezpieczali imprezy masowe organizowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Łosice – ,,Pływanie na byle czym” organizowane na zalewie łosickim oraz rajd rowerowy ,,Szlakiem Zenona” na terenie gminy Łosice i Huszlew.

 Informację sporządził: Dyżurny Operacyjny Powiatu st.kpt. Mirosław Lewczuk

5 KOMENTARZE

  1. Dlaczego jak się coś pali to się zjeżdżają ludzie z połowy powiatu. No pytam po co? Chyba tylko po to żeby dojeżdżające jednostki straży pożarnej miały utrudniony dojazd i musiały jechać slalomem do pomocy. A przejechaliby tym wozem bojowym i przerysowali kilka karoserii to może by się bydło oduczyło utrudniać pracę chłopcom.

  2. Może po to coby obejrzeć i potomstwu pokazać nowe wozy strażackie? A może zwyczajnie mamy mentalność chłopa pańszczyźnianego co to stoi z rozdziawioną giembą, miele w dłoniach czapkę z daszkiem, i myśli dobrze ci ch… miałeś i nie będziesz miał. Takie ludowe, wypaczone przez biedę ciemnotę i pijaństwo poczucie sprawiedliwości.

Comments are closed.