Pożar i wypadek

0
3

W zeszłym tygodniu łosicka straż pożarna interweniowała w następujących zdarzeniach:

W dniu 02/06/2015 o godz. 00 30 SKKP dostało zgłoszenie o pożarze garażu oraz drewutni w miejscowości Horoszki Duże. Do akcji zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej, palił się garaż i drewutnia oraz autobus zaparkowany przy tych budynkach. Zagrożony był drewniany budynek mieszkalny znajdujący się w niedalekiej odległości palących się obiektów.

Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne, podano dwa prądy wody w obronie budynku mieszkalnego. Poszkodowany został syn właściciela obiektu, zajął się nim ZRM. Pożar opanowano po godzinie od zauważenia. Straty oszacowano na kwotę ok. 80 tys. zł., natomiast uratowane mienie na kwotę ok. 200 tys. zł.

W dniu 06.06.2015 o godz. 05 38  SKKP przyjęło informację o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Platerów, w którym uczestniczy jedna osoba. Do działań zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia poszkodowany opatrywany był przez ZRM.

Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator, wycieków płynów eksploatacyjnych z pojazdu nie stwierdzono. Po zakończeniu działań miejsce zdarzenia dowódca akcji przekazał funkcjonariuszom z KPP w Łosicach.

Informację sporządził: Dyżurny SKKPmł. ogn. Marcin Hawryluk

Reklama