Powstaje oddział zakaźny w łosickim szpitalu

4
1930

Łosicki szpital przygotowuje się właśnie na przekształcenie oddziału wewnętrznego w oddział zakaźny – ponieważ mamy już na tym oddziale wielu pacjentów z COVID-19 stało się to w sposób naturalny – wyjaśnia dyrektorka łosickiej lecznicy lek. Grażyna Podlipniak – Sobczyńska. 

– Na ten moment tworzymy oddział zakaźny. Rozmawiamy z NFZ ile będzie to miejsc. Oczywiście pod warunkiem, że będziemy mieć personel – ze skompletowaniem którego mamy już w tej chwili duży problem. Jeśli będziemy mieć możliwości kadrowe, to łóżka będziemy tworzyć też na oddziale rehabilitacji. Na oddziale wewnętrznym jesteśmy w tej chwili w stanie utworzyć 18-19 miejsc dla pacjentów z COVID-19. Mamy też świadomość że pacjentów jest więcej i zapotrzebowanie jest większe, więc w ten sposób byśmy stworzyli dodatkowe miejsca. Jesteśmy w trakcie podejmowania decyzji, tak aby zapewnić bezpieczeństwo pacjentom i tak aby ratowały one sytuację – która jest w tej chwili bardzo trudna – wyjaśnia Grażyna Podlipniak – Sobczyńska

Do szpitala wpłynęło też pismo od wojewody mówiące o tym, że placówka powinna przygotować się na ewentualność przekształcenia szpitala w szpital zakaźny lub utworzenia oddziału Covidowego.

– Sytuacja jest bardzo dynamiczna, ale musimy i takie ewentualności brać pod uwagę – dodaje dyrektorka szpitala. Na dzień dzisiejszy pozostałe oddziały szpitala funkcjonują normalnie.

4 KOMENTARZE

  1. Tak jasne sezon grypowy… przeziębienia itp najlepiej zwalić na covid kur,,, a co z innymi chorobami ja się pytam… Mało dyrektorce kasy…. Tfu pluje na taką “służbę” zdrowia ludzie zdychają bo nie ma po ocy że strony lekarzy

  2. Lekarz nie przyjmie w szpitalu bo się boi ale prywatnie juz nie ma problemu. Te testy sobie możecie wsadzic w 4 litery. Praktycznie wszystko idzie do jednego wora. Zmarł chlop z problemem wewnętrznym to mu covida wpisali. Nawet nie wiecie czego pacjenci czasem słuchają. Ta ,,Pani dyrektor” od razu na bezrobocie powinna pójść. 0 kultury dla ludzi i współpracowników. Jeśli jest tak ciągle, jak ciężko było nie usłyszeć to współczuję wszystkim współpracownikom. Moze to byl zly dzien ? Nie wiem.
    Ps. Powinna się Pani czasem po hamować. Nie wszyscy chcą wysłuchiwać tych bluzgów. Miłego dnia pozdrawiam.

    • Dobrze mówisz. Myślę podobnie. Ile ludzi umarło przez to że wszysstkie inne choroby poz covid są zaniedbane. Ile przez to że niema diagnostyki i dostępu do lekarza. Tych zgonów jest ogromna ilość przewyższająca liczbe zgonów covid!

  3. Łosicki szpital to D-N-O , od 25 lat dno, kiedyś “leczyli” mojego ojca , jego siostrę – i za każdym razem porażka, lekarze “królowie” nie akceptujący jakichkolwiek pytan pacjetna, Sam miałem problem z którym trafiłem do szpitala i to samo : 7 wizyt i nie dali rady , ale król chirurgii nie omieszkał potraktować mnie jak człowieka gorszego sortu. Mimo że mieszkam 2 km od szpitala to z jakimkolwiek problemem jadę do innego miasta dla swojego spokoju. Mistrzem była pani laryngolog strasząca mnie operacją i twierdząca że “nic nie widać” a jak przyniosłem jej tomografię na której były polipy 24mm to nie mogła zobaczyć bo w łosickim szpitalu nie było komputera aby obejrzeć wynik badania na CD , po moim uporze operacja perfekcyjnie zrobiona w Siedleckim Wojewódzkim. Brawo brawo dla siedleckiej laryngologii – mistrzowie !
    BIADA PACJENTOM Covidowym w tym szpitalu Łosickim BAAAIADA ! bedzie z nimi źle !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.