Ponad 700 tys zł na remont bloków komunalnych

10
1

Dzięki dofinansowaniu ze środków RPO Województwa Mazowieckiego, w ramach programu rewitalizacji zmodernizowane zostaną dwa bloki mieszkalne przeznaczone pod mieszkania socjalne i komunalne. Trwa również adaptacja na lokale socjalne budynku przy ul. 11 listopada.

– Miasto i Gmina Łosice wyremontuje budynki przy ul. Czarkowskiego i Kilińskiego – mówi Dorota Kalinowska z  Łosickiego Centrum Informacji. Jest to możliwe dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z RPO Województwa Mazowieckiego w ramach Programu Rewitalizacji. Kwota dofinansowania to prawie pół miliona złotych. Oprócz tego samorządowi przyznano na ten cel 106  tys. zł. z budżetu państwa. Koszt całego zadania to 735 tys. zł.

– W ramach inwestycji, w budynku przy ulicy Czarkowskiego zostanie wykonany nowy dach, termomodernizacja, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej, wykonanie schodów żelbetowych, likwidacja stopni prowadzących na klatki schodowe i podjazd z kostki brukowej – wylicza Kalinowska. – W budynku przy ul. Kilińskiego zostanie natomiast wykonana termomodernizacja, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej oraz wymiana schodów na klatkach schodowych.

Projekt jest częścią działań przewidzianych w programie rewitalizacji, dotyczących obszarów najbardziej potrzebujących wsparcia na terenie samorządu Miasta i Gminy Łosice. W obu budynkach mieszka obecnie 51 osób. Realizację zadania zaplanowano na 2019 rok. To część szerzej zakrojonej polityki samorządu w dziedzinie mieszkalnictwa komunalnego i socjalnego.

W 2017 roku zakończono również modernizację bloku przy ulicy Międzyrzeckiej. – Jeżeli chodzi o mieszkalnictwo, to była to najbardziej paląca potrzeba – mówił w końcówce roku 2017 burmistrz miasta i gminy Łosice, Mariusz Kucewicz. – Myślę, że cała inwestycja, zarówno część zewnętrzna, elewacja, docieplenie wpłynęła na poprawę warunków mieszkańców tego bloku. Nie ma już cieknącego dachu i sopli wiszących u sufitu.

Burmistrz przypomina, że  rozpoczęty jest też remont budynku po tzw. Adambie pod mieszkania socjalne. – Tutaj Bank Gospodarstwa Krajowego w prawie 50% wspiera inwestycję. Część prac już została przeprowadzona, przygotowano zaplecze, wybudowano komórki, rozebrano kiosk, który groził zawaleniem i znajdował się w bezpośredniej okolicy obiektu.  Wykonawca wszedł już do środka i przez ten rok prace będą realizowane. Myślę, że to kolejna pozytywna zmiana, budynek, który straszył i nie był tak naprawdę wykorzystywany posłuży teraz mieszkańcom, a dzięki uporządkowaniu terenu przybyło też kilka miejsc parkingowych – dodał Kucewicz.

 

najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jubiler
Gość
jubiler

Lepiej i taniej zruwnaci ten rotacyjny z ziemio i zaoraci

zbycho
Gość
zbycho

Zaraz ta patologia rotacyjna znów doprowadzi budynek do opłakanego stanu, pracować nie chcą czynszu też nie płacą a wymagania mają, ja też chcę żeby burmistrz wyremontował mi mieszkanie za darmoche.

Biały JP
Gość
Biały JP

Teraz mi odpier… Mieszkanko to odrazu pójdzie w góre cena. Krzykne 9tyś za metr i sprzedam . z rodzynem sie gdzies kupi kawalerke i bedziem żyć

Mirek
Gość
Mirek

To nie jest własność lokatorów. Ci ludzie normalnie płacą czynsz.

mrozek
Gość
mrozek

Taa kużwa płacą?! taki dudek menel i meliniarz nr 1 płaci haha, drugi nijaki kacap płaci? jeszcze kilku takich tam mieszka a reszta lokatorów niewiele lepsza

rodak
Gość
rodak

A gdzie mają mieszkać Ci ludzie? Pod mostem? To są bloki gminne. Gmina ma obowiązek utrzymać je w dobrym stanie. Gratuluję burmistrzowi pozyskanie 600 000 dotacji.

wiesiek
Gość
wiesiek

A nawet pasożytów pod most, mają mieszkanie za darmo to nie szanują i zaraz znów zniszczą, im nawet odśnieżyć w zime nie chce się, czy posprzątać wokół rotacyjnego, tylko zaraz wymagania że komunalna nic nie robi, ja mieszkam we wspólnocie i każdy lokator dba jak o swoje i nie wstydzi się podnieść papierka z chodnika

Haziaj
Gość
Haziaj

700 tysia na remont dwóch budynków? No ciekawe jakim sposobem. Ja tyle wydałem na remont domu.

King kong
Gość
King kong

Przepłacileś i to ostro. Lepiej dobieraj i sprawdzaj ekipy remontowe.

King kong
Gość
King kong

Brawo! Miasto zyska na estetyce a mieszkańcy na komforcie życia.