Ponad 51.3 mln zł dla gmin i powiatu z Rządowego Funduszu Polski Ład

3
473

Premier przekazał wyniki pierwszej edycji Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowego Funduszu Polski Ład. Dzięki bezzwrotnym dofinansowaniom na terenie poszczególnych gmin powiatu łosickiego zmodernizowane zostaną min. budynki ośrodków kultury, pobudowane drogi, studnie czy sieci kanalizacyjno-sanitarne, w planach jest także rozbudowa miejskiego przedszkola na potrzeby utworzenia żłobka. W sumie inwestycje z naszego terenu otrzymały ponad 51,3 mln zł dofinansowania.

Reklama

Dzięki wspomnianej dotacji na terenie miasta i gminy Łosice możliwe będzie wykonanie prac termomodernizacyjnych na które składa się min. montaż instalacji fotowoltaicznej w budynkach Przedszkola Samorządowego nr 1, Łosickiego Domu Kultury i magistratu. Ponadto zaplanowano rozbudowę przedszkola na potrzeby utworzenia żłobka i wykonanie dodatkowych niezbędnych prac modernizacyjnych w ośrodku kultury. Szacowana wartość inwestycji wyniesie 9.314.414,00 zł. 

W gminie Huszlew uda się przebudować drogi gminne za 1,9 mln zł, oraz wybudować i włączyć studnię nr 1A do stacji wodociągowej. Kwota dofinansowania drugiej inwestycji to 2.21mln zł.

W gminie Olszanka zaplanowano natomiast budowę i modernizację dróg powiatowych i gminnych. Przyznana dotacja na ten cel wynosi 9,5 mln zł.

W gminie Platerów wybudowana zostanie sieć kanalizacji sanitarnej w miejscowości Mężenin i Chłopków – dotacja na ten cel to kwota 4,95 mln. zł.

Do Sarnak trafi 3,15 zł – pieniądze pozwolą na przebudowę Gminnego Ośrodka Kultury, natomiast w Starej Kornicy planuje się wykorzystać 4,41 mln zł dotacji na modernizację energetyczną budynku urzędu gminy.

Pieniądze z Polskiego Ładu otrzyma również starostwo powiatowe, które planuje przebudowę  ciągu drogowego dróg powiatowych. Przyznana dotacja to kwota 16,4 mln zł.

Fot. UMiG Łosice, Grzegorz Arasymowicz/Facebook, Gmina Olszanka/Facebook

Reklama
Poprzedni artykułStrażak Sam – wygraj bilety
Następny artykułOficjalnie otwarto przebudowaną drogę wojewódzką nr 698

3 KOMENTARZE

  1. pan premier oddaje to, co najpierw zabral,
    przykladowa Pis-owska uczciwosc …..

  2. czy to prezes Glapinski drukuje te „kartoniki” ?
    niedlugo wszyscy zostaniemy milionerami !!!!!

  3. Kurcze, za Tuska to był raj.
    Nasze „tekturowe państwo” stać było tylko na orliki…

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.