Ponad 250 zgłoszeń na KMZB w Łosicach

Łosicka policja niemal każdego dnia otrzymuje nowe zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, każdy taki sygnał jest weryfikowany. Na naszej Mapie od początku jej istnienia jest już ponad 250 zgłoszeń. Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich mieszkańców, którym nie jest obojętne bezpieczeństwo.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa umożliwia mieszkańcom przekazywanie informacji o niebezpiecznych miejscach i zdarzeniach. Za jej pośrednictwem łosiccy policjanci codziennie otrzymują nowe zgłoszenia.

Od początku funkcjonowania nowego narzędzia, jakim jest KMZB do chwili obecnej funkcjonariusze otrzymali ponad 250 zgłoszeń o zagrożeniach w przestrzeni szeroko pojętego bezpieczeństwa i porządku publicznego. Sygnały te pozwalają podjąć działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na terenie miasta i powiatu łosickiego. Większa część zgłoszeń dotyczy zagrożeń w ruchu drogowym. W tym obszarze najwięcej otrzymanych sygnałów dotyczy przekraczania prędkości- 90, niewłaściwa infrastruktura drogowa 30 zgłoszeń, oraz 29 zgłoszeń dotyczy niewłaściwego parkowania. W kategorii zagrożeń bezpieczeństwa ładu i porządku publicznego najwięcej zgłoszeń dotyczy spożywania alkoholu w miejscach publicznych- 41, miejsca grupowania się osób nieletnich zagrożonych demoralizacją – 12, oraz 10 zgłoszeń w używania środków odużających.

Każde zgłoszenie jest przez policjantów dokładnie weryfikowane. Dziękujemy mieszkańcom za wszystkie otrzymane sygnały, które z pewnością poprawią bezpieczeństwo zarówno na terenie miasta, jak i powiatu.

Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

 

One thought on “Ponad 250 zgłoszeń na KMZB w Łosicach

  1. grzesiek

    Ta mapa to totalna porażka, wpakowali grube pieniądze w nie wiadomo co! To dziecinada.

    (-2)

Comments are closed.