Podróżowanie to szukanie baśni

0
0

“Doskonała iluzja warta jest tyle, co rzeczywistość, a może jest więcej warta”.

Zapraszamy na opowieść o świecie na jawie, który w podróżach często jawi się niczym baśń, piątek 20 października, godz. 18:00 sala widowiskowa ŁDK, wstęp wolny
.
Na spotkaniu posłuchamy opowieści o tym, że daleki, obcy nieznany świat jest bliższy, niż się nam na co dzień wydaje, że w ludzie w nim są zazwyczaj dobrzy, ciepli i gościnni, a dzikie zwierzęta spokojne, ufne i przyjazne. Że można cieszyć się z zimna, deszczu i niewygody, a szczęście i uśmiech odnaleźć w najprostszych, najbardziej banalnych momentach w życiu. I choć niekoniecznie trzeba w tym celu ruszać się z domu na drugi koniec świata, to podróż w niewymuszony sposób bardzo w tym pomaga. Czasem wystarczy spojrzeć inaczej. Nawet, jeśli wydawałoby się, że widać jakby mniej. Szerzej otworzyć oczy. A może w ogóle je zamknąć. I wyruszyć w drogę pełną magii i duchów. Rozpocząć wędrówkę, która od zawsze się zaczęła i wije się niezmiennie gdzieś pośród chmur, gdzieś ponad ziemią, w nieokreślonym miejscu i czasie. Wybrać się w podróż, by w końcu samemu stać się drogą – drogą pełną marzeń, tęsknot i snów. Onirycznych zdarzeń wypełnionych spotkaniami, rozmowami, ciepłem i dobrem, które w końcu zawsze zwycięża nad złem.

To na pewno będzie wyjątkowe spotkanie… Kolejnym prelegentem Vitoextreme będzie Piotr Strzeżysz, który od ponad 20 lat zwiedza świat rowerem. Jak Piotr przedstawia sam siebie? Zazwyczaj jeździ w miejsca wypełnione otwartą przestrzenią, bo uważa, że łatwiej tam bujać w obłokach. Uwielbia kawę, koty, wiatr i Muminki. Gdyby sam mógł wybrać swoją postać, zostałby ptakiem.

Reklama