Podróż pomiędzy projekcjami i doznaniami

0
207

Na 18 lipca w Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur zaplanowano wernisaż wystawy malarstwa Huberta Daniluka. Będzie to, jak podkreśla artysta, pierwsza i najważniejsza w jego życiu wystawa, ze względu na symbolikę i znaczenie wydarzenia.

Artysta pochodzi z Łosic, obecnie jest mieszkańcem Dolnego Śląska. – Wyjechałem z Łosic w wieku 21 lat, a moim pierwotnym celem była stolica w której mieszkałem 15 lat. Obecnie mieszkam w Nowej Rudzie-Słupiec gdzie prowadzę autorską pracownię tatuażu. Początkowa fascynacja nowym narzędziem tworzenia przerodziła się w potrzebę realizowania coraz to nowych koncepcji które wyzbyte były ciasnych ram wytyczanych przez klientów w codziennej pracy – mówi Hubert Daniluk.

Artysta podkreśla, że jest to jego pierwsza i najważniejsza wystawa w życiu. – Waga wydarzenia tkwi w symbolu i znaczeniu. Nie będzie to popis tego co umiem stworzyć, bo nie umiem za dużo. Będzie to podróż między moimi projekcjami a Waszymi doznaniami wynikającymi z przebytej życiowej drogi, z doświadczenia, strachu i nadziei. Nie chciałbym Was ani straszyć ani uczyć swoją twórczością. Chciałbym żebyście popatrzyli i znaleźli w tym kawałek siebie – ten prawdziwy… – lub przyszli popatrzyli i zobaczyli brzydki obraz ładnie namalowany – dodaje z przekąsem młody artysta.

Wystawa będzie czynna do 21 lipca, w godzinach 9:00- 16:00. Wstęp wolny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.