Podarowali sobie chwilę

0
286

„Podarujmy sobie chwilę” – pod takim przewrotnym tytułem, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Unitów Podlaskich w Olszance  zgromadzili mieszkańców gminy przy kawie oraz  rytmach niezapomnianych utworów z przed lat, aby zwyczajnie spędzili ze sobą kilka chwil.

Ten ciekawy i godny naśladowania pomysł zrodził się wśród członków szkolnego Koła Wolontariatu, we współpracy z Samorządem oraz Dyrektorem Szkoły. Patronat honorowy objął Wójt Gminy Olszanka.

Spotkanie dedykowane było w szczególności seniorom, jednak jak można było się przekonać wiek widowni kształtował się w przedziale od 0 do 100 lat – mówił dyrektor Szkoły, Wojciech Wawryniuk. – Szczególnie ciepło została  przyjęta część artystyczna przygotowana przez uczniów, absolwentów oraz zaproszonych gości, w trakcie której można było posłuchać polskich przebojów sprzed lat, obejrzeć zabawne skecze oraz wsłuchać się w pełne humoru, ale też bardzo życiowe wiersze. Łącznie na scenie wystąpiło około 20 wykonawców.

– Zasadniczym celem spotkania była integracja społeczeństwa, oraz przypomnienie uczestnikom o tym, że ludzie potrafią rozmawiać a nie tylko komunikować się ze sobą – wyjaśnił dyrektor. – Piękna sceneria, stonowany lecz pełen szyku wystrój, pozwolił zgromadzonym spędzić miło czas ze znajomymi i filiżanką herbaty w ręku. To był dobry czas, czas którym obdarowali siebie w równym stopniu wykonawcy i uczestnicy spotkania. Ta „podarowana chwila” pozwoliła na oderwanie się od codzienności i utwierdziła w przekonaniu, że  jeszcze nie jest za późno, że jeszcze jest czas na powrót do czasów gdy sąsiedzi rozmawiali ze sobą, do czasów, w których życzliwość do drugiego człowieka była normalnością a nie towarem deficytowym.

– Miło było patrzeć jak ludzie są zainteresowani, jak uśmiechają się – spuentowała wydarzenie jedna z uczennic.

– Widać było, że podczas spotkania wszyscy jego uczestnicy bawili się doskonale. Mamy nadzieję, iż pomimo że było to pierwsze takie spotkanie, nie będzie ono ostatnie -dodał Wojciech Wawryniuk.