Po raz dwudziesty na serpelickiej skarpie

0
1106

Dwudziesta edycja Festynu w Serpelicach była doskonałą okazją do promowania nadbużańskich walorów powiatu łosickiego, a także promowania lokalnych twórców, rękodzielników oraz instytucji i firm działających na tym terenie. Wydarzeniu towarzyszyły występy artystyczne, zadbano także o dobrą zabawę najmłodszych.

Kolorowe kramy z wyrobami lokalnych twórców, stoiska uginające się od różnorodności towarów, oraz dobra zabawa, doskonale charakteryzują odbywający się już po raz dwudziesty, Festyn Nadbużański w Serpelicach, organizowany przez Starostwo Powiatowe w Łosicach.

Na nadbużańskiej skarpie nie mogło oczywiście zabraknąć artystów z Południowego Podlasia, którzy prezentowali swoje wyroby. Podczas imprezy promowały się również lokalne instytucje i firmy, które zachęcały do korzystania z oferowanych przez nich usług.

W ofercie artystycznej każdy mógł znaleźć coś dla siebie, były występy zespołów ludowych, była też muzyka z nurtu pop i rock. Na scenie zaprezentowały się zespoły Zakrze Śpiewa i Marysieńki. Udany występ zaliczył Kabaret Łzy Sołtysa oraz Mirka Kozłowska-Nalepa. Covery znanych przebojów wyśpiewała Wiola Latus, a tuż po niej, sceną zawładnęła gwiazda wieczoru – zespół 2PLUS1. Przy doskonale znanych szlagierach, uczestnicy festynu bawili się znakomicie. Nie mogło więc zbraknąć wspólnie śpiewanych przebojów takich jak “Windą do nieba”, czy “Chodź pomaluj mój świat”.

Najmłodsi uczestnicy festynu również nie mogli narzekać na nudę, bowiem specjalnie dla nich wydzielono strefę zabawy, gdzie wraz z animatorami mogli uczestniczyć w wielu konkursach i zajęciach przygotowanych specjalnie dla nich lub pobawić się na dmuchanym placu zabaw. Dużą popularnością cieszyło się stoisko z malowaniem buziek i wplataniem kolorowych warkoczyków we włosy. Na zakończenie festynu zaproszono uczestników na plenerową projekcję komedii “Miszmasz, czyli kogel-mogel 3”.

Reklama