Platerowski stadion po remoncie

1
403

Nowe bramki, zmodernizowane trybuny i świeżo zasiana murawa to tylko niektóre z prac jakie zostały wykonane podczas remontu stadionu sportowego w Platerowie. Zadanie zrealizowano dzięki wsparciu środków pochodzących z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze. Na ten cel pozyskano ponad 95 tys dotacji.

Z modernizacji cieszą się mieszkańcy oraz wójt Jerzy Garucki – Dzięki pozyskanym funduszom oraz wkładowi własnemu zrealizowaliśmy kolejną ważną inwestycję. Prace trwały ponad miesiąc. W tym czasie wymieniono i wyrównano nawierzchnię, zasiano nową trawę, którą w pełnej krasie będziemy mogli oglądać już wiosną. Zakupiliśmy też nowe bramki i trybuny – mówi.

Nową nawierzchnię zyskało również boisko do piłki siatkowej. Okazuje się jednak, że na tym nie koniec, gdyż samorząd ma już kolejne ambitne plany. – W następnym etapie zamierzamy przygotować bieżnię wokół stadionu, by każdy amator aktywnego spędzania czasu znalazł miejsce dla siebie – dodaje włodarz.

W tym roku na remonty i tworzenie nowych obiektów sportowych, samorząd Mazowsza przeznaczył 10 mln zł. Złożonych zostało w sumie 208 wniosków, spośród których 116 zostało dofinansowanych. Przypomnijmy, że w ramach programu do powiatu łosickiego trafiło 222 tys zł, z czego na remont stadionu w Platerowie przeznaczono 95,25 tys zł.

Fot. Karol Juszyński

1 KOMENTARZ

Comments are closed.