Plantacja marihuany w zagajniku

W zeszłym tygodniu łosicka policja interweniowała w następujących zdarzeniach:

Kradzież elektryzatora
W nocy 28/29 sierpnia 2017 roku na łące w miejscowości Kisielew nieznany sprawca po zerwaniu kłódki zabezpieczającej metalową skrzynię dokonał kradzieży znajdującego się w niej elektryzatora (część pastucha elektrycznego). Pokrzywdzony 64 letni mieszkaniec gminy Platerów oszacował straty na 400 złotych.

Nietrzeźwy kierujący
29 sierpnia 2017 roku w miejscowości Łuzki, 43 letni mieszkaniec gminy Łosice kierował motorowerem marki Zipp pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało 0,82 promila alkoholu w organizmie. Ponadto w trakcie kontroli policjanci ustalili, że kierujący posiada prawomocny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Kradzież telefonu
29 sierpnia 2017 roku w jednym z łosickich sklepów nieznany sprawca wykorzystując nieuwagę 51 letniego mieszkańca dokonał kradzieży telefonu marki Samsung o wartości 600 złotych.

Kradzież kawy
W nocy 30/31 sierpnia 2017 roku w miejscowości Ostromęczyn na parkingu przy stacji paliw nieznany sprawca dokonał włamania do naczepy samochodu ciężarowego , skąd dokonał kradzieży 45 kartonów kary marki Nescafe o wartości 1700 złotych. Pokrzywdzonym jest Litewska firma.

Zatrzymane prawo jazdy z prędkość
31 sierpnia 2017 roku w miejscowości Platerów mieszkanka Nieporętu kierując samochodem marki BMW przekroczyła dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 68km/h, w związku z powyższym zatrzymano kierującej prawo jazdy. Ponadto za popełnione wykroczenia zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Siedlcach.

Zlikwidowana plantacja marihuany
1 września 2017 roku policjanci Wydziału Kryminalnego realizując czynności operacyjne ujawnili i zlikwidowali plantacje konopi indyjskich. Uprawa 20 sadzonek rośliny prowadzona była w zagajniku w pobliżu wsi Łepki Stare. Z zabezpieczonych konopi można uzyskać było około 0,5 kilograma suszu marihuany.

asp. sztab. Tomasz Zozula

One thought on “Plantacja marihuany w zagajniku

Comments are closed.