Plantacja marihuany w gminie Platerów

1
1696

Policjanci wydziału kryminalnego łosickiej komendy ujawnili i zlikwidowali kolejną uprawę konopi, tym razem plantacja znajdowała się na terenie gminy Platerów. Funkcjonariusze zabezpieczyli 40 krzewów konopi indyjskich i blisko kilogram gotowego suszu marihuany oraz sprzęt służący do uprawy. 27 letni mieszkaniec gminy przyznał się do winy, grozi mu nawet 8 lat pozbawiania wolności

Reklama

– Kryminalni, dzięki pracy operacyjnej uzyskali informację, że na jednej z posesji na terenie gminy Platerów może znajdować się plantacja konopi indyjskich – potwierdza informację Tomasz Zozula z KPP Łosice. – W trakcie przeszukania domu jednorodzinnego policjanci znaleźli specjalnie wydzielone pomieszczenie, wyposażone w wentylację i oświetlenie, w którym uprawianych było 40 krzewów konopi. W kolejnych pomieszczeniach ujawniono prawie 850 gramów gotowego suszu roślinnego – dodaje.

Policjanci zabezpieczyli susz i krzewy, z których można byłoby uzyskać niemal kolejny kilogram suszu oraz urządzenie służące do uprawy, a 27-letni właściciel posesji podejrzewany o uprawę został zatrzymany. – Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do winy. Prokurator zastosował w stosunku do podejrzanego dozór policyjny. Grozi mu kara do 8 lat więzienia – dodaje Tomasz Zozula.

Zobacz Film

Reklama
Poprzedni artykułPierwszy w powiecie ogólnodostępny defibrylator zewnętrzny
Następny artykułŚMIECH NA SALI….A LISY BUSZUJĄ PO MIEŚCIE

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.